Policja Zawiercie: Niech te Święta będą bezpieczne! Także na drodze!
Zawierciańscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych. Choć śniegu za oknem nieco mniej, na drogach wciąż jest niebezpiecznie. Śliskie nawierzchnie utrudniają jazdę kierowcom. Także piesi powinni być ostrożni. Niech te Święta Bożego Narodzenia będą bezpieczne także na drogach!
Okres przedświąteczny to duży ruch na drogach. Część z nas uda się w dalszą podróż do swoich bliskich autem, część pieszo dotrze do rodziny. Choć za oknem śniegu nieco mniej, zimowa aura wciąż wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętajmy! Aby te Święta Bożego Narodzenia były udane, muszą być bezpieczne!
Kierowco!
Pamiętaj nie tylko o przestrzeganiu przepisów drogowych, ale także o zdrowym rozsądku za kierownicą. Dostosuj prędkość jazdy zarówno do obowiązujących ograniczeń, ale także do warunków atmosferycznych i do swoich umiejętności.
O tym, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni jest o wiele dłuższa wie chyba każdy, dlatego dojeżdżając do przejść dla pieszych nie tylko zachowaj szczególną ostrożność, ale już wcześniej zdejmij nogę z gazu.
Policjanci przypominają także pieszym! Chcesz być bezpieczny? Bądź widoczny noś odblaski!
Piesi również mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dzięki elementom odblaskowym są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, co jest niezmiernie istotne o tej porze roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Warto jednak używać ich i w obszarze zabudowanym, zwiększając swoją widoczność, a tym samym bezpieczeństwo. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.
Niech te Święta Bożego Narodzenia będą bezpieczne dla każdego z nas!
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/350759,Niech-te-Swieta-beda-bezpieczne-Takze-na-drodze.html
Ostatnie Artykuły

Agresja w bloku, potem przyszły podziękowania dla zawierciańskich policjantów

75 km/h przy limicie 50 i 120 km/h w mieście - dwóch kierowców wpadło w Zawierciu

Obozy w powiecie zawierciańskim pod lupą - służby nie znalazły błędów

Boisko „Włókniarz” zmieni się nie do poznania. Dojdzie pumptrack

Prawie 270 nietrzeźwych na drogach powiatu - policja bije na alarm

Na działkach coraz większy ruch - policja ostrzega przed złodziejami

Perfumy za prawie 850 zł i kamera wszystko nagrała - policja szuka kobiety

Podziękowania dla policjanta z Zawiercia po sprawie o zniesławienie

Darmowa pomoc prawna w powiecie zawierciańskim. Terminy są już rozpisane

Taniec pod fontanną znów przyciągnął tłum. Zawiercie bawiło się do wieczora

Książki, historia i rozmowy przy mikrofonie. Zawiercie dostało literacki początek

OSP Żerkowice świętowała 70 lat. Msza, apel i piknik pełen atrakcji

Pijany 25-latek strzelał do przechodniów w Zawierciu z domowego okna

W Zawierciu awanse i odznaki - dzielnicowi w centrum jubileuszu
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu - kontakt, godziny, usługi
- Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu - msze, kancelaria, kontakt
- Wiejski Ośrodek Zdrowia w Niegowonicach - kontakt, rejestracja, poradnia POZ
- Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu - kontakt, msze, historia
- Komenda Powiatowa PSP w Zawierciu - kontakt, JRG, opinie p.poż
