W Szkole Podstawowej w Kroczycach odbył się 44 Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O tytuł najlepszej drużyny na Śląsku w dwóch kategoriach wiekowych walczyło łącznie 16 drużyn. Zwycięskie zespoły spróbują teraz swoich sił w zmaganiach ogólnopolskich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

W finale brały udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych województwa śląskiego, wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych i okręgowych. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z rozwiązaniem testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielaniem praktycznej pomocy przedmedycznej oraz wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze sprawnościowym. Wszystkie te konkurencje odbywały się pod nadzorem sędziów, którzy oceniali między innymi umiejętności radzenia sobie z przejazdem między przeszkodami. Niesamowite emocje i chęć bycia najlepszym towarzyszyła wszystkim uczestnikom.

W grupie młodszej pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, na drugim znalazła się Szkoła Podstawowa numer 1  w Mierzęcicach, trzecie miejsce z kolei należało do Szkoły Podstawowej w Psarach.

W grupie starszej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Mierzęcicach, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach, a trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach.

W kategorii Indywidualnej najlepiej poradziła sobie w grupie młodszej uczennica ze Szkoły Podstawoej w Mikołowie, a w grupie starszej uczeń Szkoły Podstawowej w Mierzęcicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięskim drużynom życzmy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

  • Na zdjęciu widać uczestnika turnieju, który rozwiazuje test wiedzy.
  • Na zdjęciu widać uczestnika jadącego rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Osoba jest oceniana przez policjatów ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widać sędziów z konkurencji jazda sprawnościowa rowerem oraz uczestnika podejmującego próbę.
  • Na zdjęciu widać uczestnika podejmującego próbę na torze sprawnosciowym.
  • Na zdjęciu widoczni sędziowie toru sprawnosciowego.
  • Na zdjęciu widać uczestników podejmujących próbę z pierwszej pomocy przedmedycznej pod nadzorem ratownika medycznego.
  • Na zdjęciu widoczni laureaci oraz zaproszeni goście.
  • Na zdjęciu widać laureatów wojewódzkiego konkursu bezpieczeństwa ruchu drogowego w towarzystwie gości oraz policji.
  • Na zdjęciu widoczny laureat wiedzy z zakresu ruchu drogowego wraz z policjantami.