Kierownictwo jednej z ogólnopolskich sieci sklepów skierowało do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna podziękowania dla zawierciańskich policjantów. Autorzy podziękowań docenili zaangażowanie i profesjonalne działania kryminalnych, którzy ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna zaatakował ekspedientkę i ukradł ze sklepu 8,5 tysiąca złotych. Finalnie został tymczasowo aresztowany.

W lutym br. w jednym ze sklepów na terenie Zawiercia doszło do rozboju. Do lokalu wszedł mężczyzna, który pomiędzy regałami zostawił pakunek. Gdy ekspedientka poprosiła go, aby zabrał swoją własność, powiedział, że to bomba. Chwilę później zaatakował ekspedientkę. Mężczyzna wszedł za ladę i trzymając kobietę za szyję, sięgnął po gotówkę. Napastnik, nie mogąc sforsować zabezpieczenia jednej z kas, zrezygnował z jej otwarcia i z zabranymi wcześniej pieniędzmi wyszedł ze sklepu. Ukradł 8,5 tys. zł. Sprawą zajęli się zawierciańscy kryminalni, którzy ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę sklepowego rozboju. 44-latek został już tymczasowo aresztowany.

Kierownictwo jednej z ogólnopolskich sieci sklepów doceniło zaangażowanie i profesjonalizm policjantów zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego.

„Szanowny Panie Komendancie, pragnę serdecznie podziękować funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu za zaangażowanie i profesjonalne działania w ujawnieniu i zatrzymaniu sprawcy dokonanego rozboju (…)” - takie słowa zostały skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna. Wiceprezes Zarządu wyraził słowa wdzięczności i szacunku dla policjantów, którzy dbają o publiczne bezpieczeństwo.

Podziękowania zostały przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu inspektora Jacka Kurdybelskiego, który przekazał je policjantom.