Dzielnicowi z porębskiego posterunku odwiedzili członków lokalnego Klubu Seniora. Policjanci poruszyli bardzo ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo starszych osób. Przestrzegali przed oszustami działającymi m. in. metodą „na wnuczka”. Wskazali też zasady, dzięki którym senior będzie mógł bezpiecznie korzystać z internetu.

Dziś dzielnicowi z Poręby spotkali się z członkami Klubu Seniora. Wizyta nie była przypadkowa. Policjanci chcieli przekazań ważne informacje związane z bezpieczeństwem starszych osób. Mł. asp. Błażej Żmudziński i sierż. szt. Krystian Tokarski przestrzegali przed oszustami działającymi pod różnymi legendami. Na przykładzie metody „na wnuczka” podkreślili, jak przestępcy wykorzystują element zaskoczenia i jak działają na ludzkich emocjach. Mundurowi przekazali, jak zachować się, gdy do kogoś zadzwoni osoba podająca się za kogoś bliskiego, policjanta, czy pracownika banku. Apelowali o nieprzekazywanie żadnych pieniędzy i o poinformowanie odpowiednich służb. To nie jedyny temat, jaki został poruszony podczas spotkania.

Dzielnicowi wskazali też zagrożenia, jakie mogą wystąpić w cyberprzestrzeni. Ostrzegali seniorów o otwieranie nieznanych wiadomości e-mail i uruchamianie przesłanych w nich linków, ale także przypomnieli, że podczas internetowych zakupów też może dojść do przestępczych działań. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

  • Na kolorowym zdjęciu widoczni dwaj umundurowani policjanci na spotkaniu z seniorami.
  • Na kolorowym zdjęciu widoczny umundurowany policjant na spotkaniu z seniorami.
  • Na kolorowym zdjęciu widoczni dwaj umundurowani policjanci na spotkaniu z seniorami.