Zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Szarpał ją za ubrania i używając słów wulgarnych poniżał kobietę. W domu była dwójka dzieci. 36-latek został objęty policyjnym dozorem. Musi też opuścić mieszkanie i nie może zbliżać się do pokrzywdzonej. Nie ma przyzwolenia na przemoc domową!

W minioną niedzielę policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny. Mieszkaniec Zawiercia miał poszarpać żonę i odgrażać się jej. 36-latek był nietrzeźwy. Jak się okazało już wcześniej mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec małżonki. Bił ją i szarpał, a także poniżał używając słów wulgarnych. Na sytuacje patrzyła dwójka kilkuletnich dzieci. Kobieta złożyła stosowne zawiadomienie w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wczoraj prokurator postanowił o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Dodatkowo agresor musi opuścić wspólne mieszkanie. Nie może się też zbliżać do pokrzywdzonej.

Nie ma zgody na przemoc!

Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!
Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie – link

Ciężką sytuację związaną z przemocą możesz zasygnalizować, nie wypowiadając ani słowa.

CO ZROBIĆ, GDY KTOŚ POKAŻE NAM TEN ZNAK?

  • Zachowaj spokój i nie daj poznać po sobie, że coś jest nie tak, zwłaszcza wtedy, gdy obserwuje nas potencjalny sprawca. Ofiarę mogłoby to narazić na konsekwencje.

  • Zakończ spotkanie lub rozmowę, tak jakby nic się nie stało.

  • Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się do najbliższej jednostki Policji i opowiedz o zdarzeniu. Poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła o pomoc.