Zawierciańscy profilaktycy wzięli udział w „Biegu po zdrowie”. To kolejny już edycja programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej, w ramach której wśród dzieci promowany jest zdrowy styl życia. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie z zawierciańskich podstawówek. Była to też dobra okazja do przekazania najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu i oczywiście wakacji.

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej skierowany dla klas czwartych, realizowany przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zawierciu. Głównym celem tego programu jest promocja zdrowego stylu życia, który wyklucza używki a w szczególności palenie papierosów wśród dzieci i młodzieży.

Program na terenie miasta realizowany jest już kolejny raz, a jego finał miał miejsce wczoraj. W parku miejskim nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu przygotowali trasę biegu. W zawodach biegowych wzięli udział przedstawiciele zawierciańskich podstawówek. Oczywiście główną ideą biegu poza najlepszymi wynikami była zdrowa, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. Po zakończonych zawodach przyszedł czas na wysiłek umysłowy. Uczniowie wzięli udział w quizie o zdrowym stylu życia.

W przedsięwzięciu uczestniczyli także zawierciańscy policjanci. Profilaktycy nie tylko wspierali dzieci podczas zawodów, ale rozmawiali z uczniami także o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się długiego weekendy i wakacji. Mundurowi mówili, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą, czy jak reagować, gdy obok nas pojawi się niebezpieczne zwierze. Wskazali też na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podkreślając, jak ważną rolę odgrywają kaski ochronne i elementy odblaskowe. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze ze wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami.

  • Plakaty profilaktyczne dotyczące zdrowia.
  • Uczennice prowadzą dla dzieci rozgrzewkę.
  • Napis START i w tle policjanci prowadzący pogadankę.
  • Plakaty profilaktyczne dotyczące zdrowia.
  • Na zdjęciu widoczni uczniowie. W tle policjanci i nauczyciela oraz przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zawierciu.
  • Dzieci biegnące za nauczycielką i policjantem.
  • Policjanci prowadzą pogadankę dla dzieci.
  • Policjanci prowadzą pogadankę dla dzieci.
  • Zdjęcie grupowe dzieci, organizatorów i policjantów.