Gabrysia Szczepra to córka zawierciańskiego policjanta. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. 10-latka wymaga specjalistycznego leczenia i stałej intensywnej rehabilitacji, co wiąże się z dużymi kosztami. W najbliższy czwartek z Zawiercia w trasę rowerową ruszy grupa około 25 osób, których głównym celem oprócz pokonania 500 km trasy, jest zbiórka na rzecz chorej zawiercianki.

Rdzeniowy zanik mięśni typu 1 to choroba, która ponad 9,5 roku temu zaatakowała małą Gabrysię Szczeparę. Dziś dziewczynka ma 10 lat i wciąż zmierza się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Córka zawierciańskiego policjanta jest na stałe podłączona do respiratora. Nie może sama się poruszać. Nie siedzi, nie trzyma głowy i nie oddycha samodzielnie. Gabrysia wymaga stałego leczenia, kosztownej rehabilitacji i specjalistycznej pielęgnacji. Wszystko jest bardzo kosztowne.

Dlatego już w najbliższy czwartek 8-go maja br. o godzinie 4:00 z Zawiercia rusza grupa około 25 osób. Uczestnicy akcji charytatywnej na kołach swoich rowerów pokonają prawie 500 km, dojeżdżając okrężną drogą do Ustrzyk Dolnych. Trasa ta ma zostać pokonana w ciągu dwóch dni. Podczas wyprawy zostanie uruchomiona specjalna zbiórka pieniężna na leczenie i rehabilitację Gabrysi.

Wpłaty można kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:

21781 Szczepara Gabriela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia