Wczoraj policjanci zawierciańskiej drogówki kolejny raz przyłączyli się do działań „Trzeźwość”. Już od wczesnych godzin rannych sprawdzali, czy kierujący pojazdami jadącymi drogami powiatu, powinni wsiąść za kierownicę. Mundurowi przeprowadzili ponad 800 kontroli, ujawniając kierowców „na podwójnym gazie”.

Głównym celem przedsięwzięcia było wyeliminowanie zagrożenia, jakim są kierowcy „na podwójnym gazie”. Policjanci zawierciańskiej drogówki podczas codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości kierujących, jednak wczoraj kontrole te były wzmożone. Podczas działań mundurowi sprawdzili 823 osoby, ujawniając 2 nietrzeźwych kierowców.

Około godziny 06:30 na ulicy Częstochowskiej w miejscowości Giebło policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało, kierująca kią 38-letnia mieszkanka powiatu zawierciańskiego miała ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Prawo jazdy kobiety zostało zatrzymane. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi między innymi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi ujawnili także 2 osoby, które kierowały pojazdami nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

Apelujemy do wszystkich kierowców!

Jeśli nie masz pewności, że możesz spokojnie wsiąść za kierownicę – nie wsiadaj! Alkohol działa na każdego z nas w inny sposób i inny jest też czas, w jakim rozkłada się w naszym organizmie. Nie ryzykuj życia swojego i przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego!