Ogłoszono nabór do Komitetów Sterująco-Monitorujących

Masz doświadczenie w działalności społecznej i chcesz wpłynąć na kształtowanie polityki? Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłosił nabór na członkinie i członków Komitetów Sterująco-Monitorujących. To szansa na zaangażowanie się w kluczowe programy wspierające rozwój organizacji obywatelskich.

  1. Posiedzenia Komitetów odbywają się raz na kwartał.
  2. Wymagane minimum 5 lat doświadczenia w tematyce Programu.
  3. Ostateczny termin zgłoszeń to 29 maja 2024 r.
  4. Zgłoszenia w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszono nabór na członkinie i członków Komitetów Sterująco-Monitorujących Programów Instytutu. To wyjątkowa okazja dla organizacji pozarządowych, związków i porozumień organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, aby zgłosić swoich przedstawicieli do pracy w tych komitetach.

W ramach naboru poszukiwane są osoby do pracy w Komitetach związanych z następującymi Programami:

  • Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO
  • Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych ROHIS
  • Rządowy Program Wspierania Uniwersytetów Ludowych
  • Rządowy Program Wspierania Międzynarodowych Domów Spotkań
  • Rządowy Program Polski Inkubator Rzemiosła
  • Rządowy Program Wspierania Organizacji Poradniczych
  • Korpus Solidarności – Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030

Posiedzenia Komitetów odbywają się średnio raz na kwartał, a do głównych zadań należą m.in.: opiniowanie zasad i warunków uzyskiwania dotacji, delegowanie przedstawicieli do komisji konkursowych, kontrolowanie postępów realizacji Programów oraz analizowanie ich wyników i zgłaszanie propozycji zmian.

Aby zgłosić kandydaturę, wymagane są minimum 5 lat doświadczenia w obszarze tematycznym danego Programu oraz doświadczenie w zasiadaniu w ciałach dialogu obywatelskiego. Dodatkowo kandydatury muszą być poparte przez co najmniej 7 organizacji lub podmiotów określonych w ustawie, lub przez co najmniej 2 związki stowarzyszeń zrzeszających organizacje pozarządowe, lub rady działalności pożytku publicznego na różnych szczeblach administracyjnych.

Kandydatki i kandydaci mogą aplikować maksymalnie do dwóch Komitetów. Zgłoszenie powinno zawierać list motywacyjny, formularz zgłoszeniowy, oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne, oświadczenia popierające kandydaturę oraz wypis z rejestru organizacji zgłaszającej.

Termin zgłoszeń mija 29 maja 2024 r. Zgłoszenia należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie „Nabór do KSM”.

Po zakończeniu naboru, Rada Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego po zapoznaniu się z kandydaturami, zarekomenduje Przewodniczącej Komitetu do spraw Pożytku Publicznego wybrane osoby, które zostaną powołane do Komitetów.

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, nr tel. 22 468 44 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Opierając się na: UM Zawiercie