Od 22 sierpnia zamknięty fragment ul. Szymańskiego 15 i 17

Uwaga mieszkańcy Zawiercia — od 22 sierpnia zamknięcie fragmentu jezdni między blokami przy ul. Szymańskiego 15 i 17. To decyzja podyktowana bezpieczeństwem, bo pod drogą są piwnice z pomieszczeniami ciepłowniczymi, a ich strop wymaga pilnej uwagi.
- Zawiercie reaguje — zamknięcie drogi przy Szymańskiego już od 22 sierpnia
- Sprawdź, co dokładnie zagraża i jak to wpłynie na dojazdy przy Szymańskiego
Zawiercie reaguje — zamknięcie drogi przy Szymańskiego już od 22 sierpnia
Urząd Miasta Zawiercie informuje, że od 22 sierpnia zostanie czasowo wyłączony z ruchu odcinek drogi pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ul. Szymańskiego 15 i 17. Decyzja wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom korzystającym z tej nitki jezdni.
„Od 22 sierpnia zostanie wyłączony z ruchu pojazdów fragment drogi pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ul. Szymańskiego 15 i 17. Decyzja jest podyktowana względami bezpieczeństwa.”
Sprawdź, co dokładnie zagraża i jak to wpłynie na dojazdy przy Szymańskiego
Pod nawierzchnią, na której przejeżdżają auta, mieszczą się piwnice zawierające pomieszczenia ciepłownicze. To właśnie ich strop stanowi konstrukcję nośną pod drogę. Według miejskiego komunikatu konstrukcja ta uległa w ostatnich latach znacznemu pogorszeniu, co skłoniło Urząd Miasta do szybkiego działania.
„Pod drogą znajdują się piwnice (pomieszczenia ciepłownicze), których strop stanowi konstrukcję nośną dla samej drogi, a w ostatnich latach uległ znacznej degradacji.”
Co to oznacza dla mieszkańców praktycznie: spodziewajcie się zmiany organizacji ruchu i braku możliwości parkowania oraz przejazdu bezpośrednio między numerami 15 i 17. Mieszkańcy i służby techniczne będą mieli ograniczony dostęp do tego fragmentu do czasu wykonania niezbędnych prac naprawczych lub zabezpieczających.
Urząd Miasta prosi o cierpliwość i ostrożność oraz zachowanie alternatywnych tras dojazdu. Wszystkie decyzje podjęto w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi.
Na podst. UM Zawiercie
Autor: krystian