Seniorzy na sportowo w Zawierciu i Łazach wygrały wspólną rywalizację

2 min czytania
Seniorzy na sportowo w Zawierciu i Łazach wygrały wspólną rywalizację

W sobotę 13 września 36 organizacji seniorskich wzięło udział w XVII Międzynarodowej Olimpiadzie „Trzeci Wiek Na Start” – parada, rywalizacja w kilkunastu dyscyplinach i pięć najlepszych drużyn, które wróciły do domów z medalami i pucharami.

  • Poczuj atmosferę olimpiady w Zawierciu i Łazach
  • Przeżyj rywalizację i poznaj zwycięzców
  • Zobacz kto stanął na podium i co to oznacza

Poczuj atmosferę olimpiady w Zawierciu i Łazach

W uroczystym otwarciu olimpiady uczestniczyła Starosta Powiatu Zawierciańskiego Teresa Mucha-Popiel. Zanim zapłonął znicz, 36 organizacji senioralnych przemaszerowało w paradzie przed zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami, a następnie uczestnicy wspólnie odśpiewali Hymn Olimpiady. Uroczystość otworzyła Krystyna Męcik Prezes UTW Łazy, a prowadzącym był Grzegorz Piłka Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego i dyrektor MOK Łazy.

Przeżyj rywalizację i poznaj zwycięzców

Zawody odbywały się na obiektach sportowych w Łazach i w Zawierciu. Seniorzy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach: zawody pływackie, lekkoatletyczne, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turniej boule, turniej łuczniczy, tenis stołowy, turniej szachowy, zawody kajakowe oraz zawody strzeleckie. Organizatorzy i sponsorzy zapewnili wsparcie logistyczne, za co Prezes UTW Łazy Krystyna Męcik składała podziękowania w imieniu organizatorów. Organizacja imprezy była realizowana w ramach konkursu „Aktywny Senior 2025” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, a zadanie dotyczące zabezpieczenia elementów organizacyjnych otrzymało wsparcie finansowe Województwa Śląskiego.

Zobacz kto stanął na podium i co to oznacza

W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowały się:

    1. miejsce - Rada Seniorów Warszawa Bemowo
    1. miejsce - UTW Gliwice
    1. miejsce - Centrum Sądeckiego Seniora i Seniorzy Nowego Sącza
    1. miejsce - UTW Łazy
    1. miejsce - ZUTW Zawiercie

Organizatorzy podkreślili, że prawdziwymi zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, którzy przyjechali do Gminy Łazy, wykazali się zaangażowaniem i chęcią rywalizacji. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla instytucji wspierających imprezę – w tym władz powiatu oraz MOK Łazy.

na podstawie: Powiat Zawierciański.

Autor: krystian