Policyjny quad w Kostkowicach - czego dzielnicowy uczył mundurową młodzież

FOT. KPP w Zawierciu
Aspirant Dariusz Grajkowski spotkał się z uczniami klasy mundurowej, którzy od kilku dni przebywali w bazie ZHP w Kostkowicach. Policjant mówił o bezpieczeństwie na Jurze, zagrożeniach dla młodych ludzi, hejcie w sieci i nowych przepisach ruchu drogowego. Pokazał też policyjnego quada, z którego korzysta w codziennej służbie.
Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, dzielnicowy z posterunku w Kroczycach odwiedził w czwartek Bazę ZHP Kostkowice. Przebywali tam uczniowie klasy mundurowej jednej z płońskich szkół średnich, którzy spędzali na miejscu kilka dni.
Najwięcej uwagi policjant poświęcił bezpieczeństwu młodzieży. Mówił o zagrożeniach, na jakie najczęściej narażone są młode osoby, i wskazywał, jak ich unikać. Odniósł się też do zasad bezpiecznego zachowania na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Aspirant Grajkowski poruszył również temat bezpieczeństwa w sieci i hejtu. Apelował o reagowanie na nieodpowiednie zachowania wobec innych osób. Uczniowie pytali go także o nowe przepisy ruchu drogowego.
Na zakończenie spotkania młodzież zaprezentowała elementy musztry, które ćwiczy każdego dnia. To spotkanie pokazuje, że prosta rozmowa o bezpieczeństwie potrafi zrobić więcej niż niejedna szkolna pogadanka - zwłaszcza gdy padają konkretne odpowiedzi na pytania, które młodzi ludzie zadają naprawdę.
na podstawie: Policja Zawiercie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Zawierciu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

75 km/h przy limicie 50 i 120 km/h w mieście - dwóch kierowców wpadło w Zawierciu

Obozy w powiecie zawierciańskim pod lupą - służby nie znalazły błędów

Boisko „Włókniarz” zmieni się nie do poznania. Dojdzie pumptrack

Prawie 270 nietrzeźwych na drogach powiatu - policja bije na alarm

Na działkach coraz większy ruch - policja ostrzega przed złodziejami

Perfumy za prawie 850 zł i kamera wszystko nagrała - policja szuka kobiety

Podziękowania dla policjanta z Zawiercia po sprawie o zniesławienie

Darmowa pomoc prawna w powiecie zawierciańskim. Terminy są już rozpisane

Taniec pod fontanną znów przyciągnął tłum. Zawiercie bawiło się do wieczora

Książki, historia i rozmowy przy mikrofonie. Zawiercie dostało literacki początek

OSP Żerkowice świętowała 70 lat. Msza, apel i piknik pełen atrakcji

Pijany 25-latek strzelał do przechodniów w Zawierciu z domowego okna

W Zawierciu awanse i odznaki - dzielnicowi w centrum jubileuszu

Cztery dni z Minecraftem i robotami. W Zawierciu ruszają darmowe warsztaty
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa PSP w Zawierciu - kontakt, JRG, opinie p.poż
- Biuro Powiatowe ARiMR w Zawierciu - kontakt, godziny, wnioski rolnicze
- Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Poręba - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu - dzienny ośrodek wsparcia, rejestracja, zajęcia
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zawierciu - kursy, szkoła policealna i doradztwo zawodowe
- Parafia św. Alberta Chmielowskiego w Zawierciu - msze, kancelaria, kontakt
