W miniony weekend zawierciańscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców oraz dwie osoby pod wpływem narkotyków. W tym czasie obsłużyli 5 kolizji, ujawnili 50 wykroczeń drogowych i przeprowadzili prawie tysiąc badań trzeźwości. W ostatnich dniach na terenie naszego powiatu zgłoszono ponad 70 różnego rodzaju interwencji w tym kilka przestępstw.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu zawierciańskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców oraz dwie osoby po zażyciu środków odurzających. Ponadto w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech kierujących w stanie po użyciu alkoholu. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci obsłużyli 5 kolizji drogowych. W trakcie służby policjanci ruchu drogowego ujawnili 50 wykroczeń, które zakończyli wystawieniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku do Sądu.

Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w sobotę przez dzielnicowego na ul. Blanowskiej. 29-latek kierował Alfa Romeo. W piątek po godz. 20.00 na ul. Krańcowej zatrzymano 43-letniego kierowcę golfa. Przeprowadzone badanie wykazało, że znajduje się on pod działaniem amfetaminy. Następnego dnia o godz. 19.30 na ul. Anny Jagielonki została zatrzymana 26-letnia kobieta kierującą peugeotem. W tym przypadku narkotest również wskazał amfetaminę. W czasie weekendu policjanci obsłużyli 73 interwencje. Najczęściej zgłaszano interwencje domowe i zakłócenia porządku publicznego. Odnotowano też kilka przestępstw gróźb karalnych, oszustw, znęcania oraz 2 kradzieże.