Powiat Zawiercie: Jurajski Bieg Leśny 2019

1 min czytania

Chociaż w niedzielę rano pogoda nie rozpieszczała, na starcie Jurassic Forest Run czyli Jurajskiego Biegu Leśnego stanęło 200 uczestników. Wśród sportowców byli zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking. Rozgrzewkę poprowadził

Interfit Club Zawiercie

, a uczestników imprezy powitał prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski. Dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów i partnerów impreza zebrała wiele pozytywnych opinii, a sami uczestnicy deklarowali powrót na edycję jesienną. Jak co roku w organizację zaangażowali się wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Zawierciu wraz z opiekunką Panią Joanną Dziechciarz -Dudą - ich doping prowadził sportowców aż do mety. Zawody odbyły się na terenie Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej i obszarze bezpośrednio do niego przylegającym oraz na terenie Nadleśnictwa Olkusz przy KŁ Orle Gniazdo.

Tegoroczna edycja została objęta Patronatem honorowym Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa , Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego oraz Wójta Gminy Kroczyce Stefana Pantaka. Ambasadorami tegorocznej edycji byli wspaniali sportowcy z naszego regionu biegaczka Dorota Trzej Zdanowska oraz nordikowiec Michał Zarębski z Jest Lepiej.

Foto: Jurassic Photo Team - Marcin Ratajczak / Grzesiek Maciąg / Jerzy Kleszcz

Starostwo Powiatowe w Zawierciu,

zawiercie.powiat.pl/page/28,Aktualnosci.html?id=636

Autor: krystian