Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Rolety żaluzje – rolety imitujące żaluzje

Nie wiesz, czy zdecydować się na rolety czy na żaluzje? W takim przypadku warto pomyśleć o połączeniu zalet tych dwóch osłon okiennych – rolety w kształcie żaluzji mogą być strzałem w dziesiątkę!

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych osłon okiennych montowanych na zewnątrz lub od wewnątrz okna. Rolety materiałowe w kasatach i bez kaset, shutters – okiennice wewnętrzne, żaluzje aluminiowe i drewniane.

Gdy chodzi jednak nie tylko o prywatność oraz osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również o bezpieczeństwo oraz poprawę termoizolacji budynku, w takim przypadku warto pomyśleć o osłonach zewnętrznych. Możemy wybrać rolety antywłamaniowe zewnętrzne, ale także żaluzje fasadowe.

Do wyboru mamy różnego rodzaju modele, w tym także interesujące rolety żaluzje, które znajdziemy w ofercie firmy Bubendorff.

Rolety żaluzje – co to jest?

Gdy nie wiemy, czy zdecydować się na rolety zewnętrzne, czy też na żaluzje zewnętrzne, w takim przypadku możemy pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu – roletach imitujących żaluzje. Co warto o nich wiedzieć?

Rolety tego rodzaju to specjalne rolety zewnętrzne antywłamaniowe, które posiadają ruchome lamele, tak jak w przypadku żaluzji.

Takie osłony można znaleźć w asortymencie firmy Bubendorff – to jedyne tego rodzaju rozwiązanie, które dostępne jest na polskim rynku!

Rolety te działają jak rolety zewnętrzne i posiadają ich zalety, ale jednocześnie są tak atrakcyjne estetycznie jak żaluzje zewnętrzne. Stanowią świetną alternatywę dla standardowych żaluzji zewnętrznych, a także dla osłon takich jak rolety żaluzje wewnętrzne, na przykład rolety materiałowe czy też shuttersów.

Rolety żaluzje – cechy charakterystyczne:

  • posiadają ruchome lamele – oznacza to, że można regulować w nich dostęp światła do wnętrza budynku, podobnie jak przy żaluzjach zewnętrznych fasadowych
  • mogą być zamontowane natynkowo albo zabudowane
  • stanowią skuteczną blokadę antywłamaniową – zmniejszają ryzyko włamań i kradzieży w budynku
  • mogą być obsługiwane przez piloty – wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie radiowym, aby podnieść lub opuścić lub zmienić kąt nachylenia lameli
  • mogą być wyposażone w silniki – firma Bubendorff oferuje rolety solarne, które posiadają baterię z ogniwami fotowoltaicznymi wbudowaną w silnik rolety, dlatego nie trzeba podłączać jej do instalacji elektrycznej
  • są energooszczędne – stanowią skuteczną barierę termoizolacyjną, ponieważ lamele są wypełnione pianką dociepleniową, dlatego redukują koszty ogrzewania i klimatyzacji
  • mogą być powiązane z systemem typu inteligentny dom – dzięki temu można łatwo je programować i sterować nimi z aplikacji na smartfonie, tablecie

Rolety żaluzje – gdzie można je zakupić?

Gdy chcemy zdecydować się na rolety żaluzje Warszawa to jedno z wielu miast, w których można je zakupić. Są one dostępne również w innych miejscowościach na terenie całej Polski, dlatego każdy klient, który chciałby zdecydować się na ich zakup, może znaleźć je w sklepach w swoim regionie.

Adresy firm oferujących rolety żaluzje zewnętrzne można znaleźć już teraz on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Gdy chcemy zdecydować się na rolety antywłamaniowe cena będzie nieco niższa niż za rolety z funkcją żaluzji. Jednak w jeśli interesują nas estetyczne i bezpieczne rolety zewnętrzne cena tych z funkcją żaluzji na pewno nie będzie przeszkodą w kupnie!