Sprzedaż aut poleasingowych to często okazja do kupienia kilkuletniego samochodu w bardzo korzystnej cenie. Na rynku nie brakuje ofert tego typu, co pozwala na znalezienie wielu atrakcyjnych modeli o różnym standardzie. Na co powinno się zwrócić uwagę przed zakupem?

Sprzedaż samochodów poleasingowych – czy warto zainteresować się autami używanymi tego typu?

W jakim stanie można kupić auto poleasingowe?

Auta używane, które wcześniej służyły w firmach, nie zawsze mają dobrą opinię – niektórzy uważają, że mają zbyt duży przebieg, minusem jest także fakt, że mogły być prowadzone przez wielu kierowców o różnym stylu jazdy. Sprzedaż samochodów poleasingowych (Arval jest jedną z firm leasingowych, proponujących tego typu oferty) to jednak duża okazja na znalezienie pojazdu używanego tanio – a w grę wchodzą auta w naprawdę dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Na rynku nie brakuje modeli pofirmowych – można znaleźć cały przekrój aut najbardziej popularnych marek. Są to zazwyczaj samochody zaledwie kilkuletnie, wystawione na sprzedaż po pierwszym leasingu, dzięki czemu ich przebieg nie jest aż tak wysoki. Są nowoczesne, często bardzo dobrze wyposażone, bez usterek i poważniejszych wad. Można trafić na auta zadbane, w bogatej wersji wyposażenia – np. po menagerach czy członkach zarządu firmy. Auta służbowe przeznaczone dla pracowników mogą być również dostępne w dobrym stanie, ponieważ obecnie firmy leasingowe przykładają do tego dużą wagę – najemcy są zobowiązani do bieżących napraw usterek, aby po oddaniu auto spełniało narzucone oczekiwania. Dzięki licytacji lub sprzedaży bezpośredniej można więc zyskać nowoczesne auto, które doskonale sprawdzi się jako nowy pojazd dla klienta indywidualnego lub w firmowej flocie.

Dlaczego warto zainteresować się pojazdami po leasingu?

Auta poleasingowe wystawione na sprzedaż są stosunkowo tanim rozwiązaniem, dlatego warto zainteresować się tą częścią rynku wtórnego. Pojazdy są używane, ale zazwyczaj są to świeże roczniki. Na firmowe samochody wybiera się modele sprawdzone, niezawodne, ekonomiczne i wygodne – sprawia to, że wśród wystawionych ofert można łatwo znaleźć dobre auto, które spełni wszystkie oczekiwania. Wybór jest bardzo duży ze względu na spore zainteresowanie firm leasingiem – jest to obecnie podstawowy sposób budowania floty przedsiębiorstwa. W efekcie dla osób preferujących zakup samochodu co roku przybywa dobrych, kilkuletnich aut.

Warto wybrać pojazd poleasingowy również ze względu na możliwość łatwego sprawdzenia jego mocnych i słabszych stron. Ponieważ był obecny na rynku od kilku lat, jest już dobrze przetestowany – daje to większą pewność co do niezawodności danego modelu.

Jeśli chodzi o stan techniczny tego typu pojazdów używanych, firmy leasingowe przykładają dużą wagę do zbierania historii swoich aut – dzięki temu wszelkie naprawy i prace serwisowe są notowane. Zazwyczaj są to także modele pochodzące z polskich salonów, dzięki czemu z łatwością można prześledzić ich historię od samego początku. Pozwala to szybko sprawdzić, czy pojazd jest sprawny, jakie do tej pory miał usterki i czy był dobrze konserwowany.

Auta poleasingowe na sprzedaż – dla kogo?

Sprzedaż samochodów po leasingu w Warszawie lub innych większych miastach to rozbudowana oferta modeli różnych marek. Z łatwością można więc znaleźć auta spełniające wszystkie oczekiwania, zarówno pod kątem preferowanej marki, segmentu i typu silnika, jak i wyglądu oraz wyposażenia. Jest to dobra opcja dla firm, pragnących zbudować swoją własną flotę, jak i klientów indywidualnych, szukających niskich cen samochodów osobowych.