Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Każdy, kto chociaż raz wyjeżdżał na zagraniczne wczasy spotkał się z pojęciami typu All Inclusive lub HB. Terminy te dotyczą oczywiście opcji wyżywienia, które spotkamy na miejscu. Warto się z nimi dokładnie zapoznać, ponieważ obecnie są one stosowane także przez polskie hotele - stosuje je każdy hotel na Mazurach. Na jakie opcje wyżywienia możemy tam liczyć?

Na bogato, czyli all inclusive w najlepszych hotelach na Mazurach

Dobre hotele na Mazurach propnują swoim gościem pełne wyżywienie i napoje w cenie. To oczywiście najdroższa opcja, ale jeśli ktoś planuje spędzić większość czasu w hotelu lub jego pobliżu może okazać się najkorzystniejsza. Jakie wersje all inclusive możemy spotkać?

  • AI (all inclusive) – wszystko wliczone w cenę. Ta wersja obejmuje pełne wyżywienie wraz z napojami (również alkohol). To czego może się spodziewać na konkretne posiłki zależy przede wszystkim od regionu, a także standardu danego obiektu. Większość posiłków będzie serwowana o określonych z góry godzinach. Między nimi może on korzystać z hotelowych barów, które podają przekąski i napoje.

  • UAI (ultra all inclusive) – rozszerzona opcja all inclusive. Różni się od wyżej wymienionej opcji większym wyborem alkoholi i dostępem do baru z obsługą kelnerską. Opcja ta jest rzadko spotykana w Polsce.

Wiele hoteli nad mazurskimi jeziorami oferuje w ramach posiłków i napojów w opcji all inclusive regionalne produkty, jak lokalne alkhole, czy też przekąski od lokalnych dostawców. To doskonała okazja do bliższego poznania smaków tego regionu.

Częściowe wyżywienie w hotelu na Mazurach - na co możemy się zdecydować?

Oprócz opcji pełnego dostępu do posiłków i napojów, hotele na Mazurach proponują swoim klientom także inne opcje wyżywienia. Obejmują one tylko określone posiłki:

  • FB (full board) – obejmuje śniadanie, obiad i kolacje. Napoje poza posiłkami są zwykle dodatkowo płatne.

  • HB (half board) – pakiet zawiera śniadanie i obiadokolacje.

  • BB (bed and breakfast) – cena obejmuje nocleg i śniadanie.

To zdecydowanie najczęściej spotykane opcje żywnościowe w hotelach nad jeziorem. Ich wykup jest opłacalny, ponieważ jednostkowy koszt posiłku wychodzi dużo korzystniej niż wizyta w restauracji.

Hotel na Mazurach z wyżywieniem - jakie są opcje?

Inne opcje żywnościowe stosowane w hotelach na Mazurach

Pozostałe opcje wyżywienia stosowane w mazurskich hotelach dobierane są indywidualnie pod konkretnych gości, którzy mają specyficzne wymagania. I tak możemy spotkać się z określeniami.

  • PP (program package) – stosowany przy zorganizowanych wczasach i wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem. Otrzymywane posiłki dostosowane są do programu wyjazdu. Jeśli w planie jest całodniowy wyjazd poza hotel na Mazurach, goście otrzymują śniadanie rano, drugie śniadanie na wyjazd i kolacje po powrocie do obiektu.

  • BB (bed and breakfast) – cena obejmuje jedynie nocleg i śniadanie.

  • SC (self-catering) – opcja spotykana w wynajmowanych apartamentach z aneksem kuchennym. Oznacza inaczej wyżywienie we własnym zakresie - goście sami przygotowują sobie posiłki.

  • OV (overnight), BO (Bed Only), RO (room only), AO (accommodation only) - terminy te oznaczają sam nocleg. W cenę wlicza się jedynie wynajem pokoju, a gość, który chce skorzystać z danego posiłku może go osobno wykupić.