Zaszycie alkoholika – jak działa i na czym polega leczenie Esperalem

Esperal, to nazwa jakiej stosuje się do określania Disulfiramu. Jako, że substancja ta w bardzo specyficzny sposób wpływa na metabolizm alkoholu, sprawdza się podczas terapii leczenia alkoholizmu. Kiedy u pacjenta zaimplementuje się wszywkę zawierającą Disulfiram, ten bojąc się konsekwencji spożycia alkoholu, skutecznie się od tego powstrzymuje.

Uzależnienie od alkoholu to najczęściej występująca toksykomania na świecie. Co więcej, z roku na rok przybywa coraz więcej uzależnionych, a są to liczby ogromne, bo około o 23 miliony. Ponadto, wcale nie można powiedzieć, że w wyniku różnych terapii, ilość uzależnionych zmniejsza się, gdyż to choroba pozostająca do końca życia. Istnieje jedynie szansa na pewnego rodzaju kontrolowanie swojego nałogu, chociażby poprzez zaszycie alkoholika, wykorzystując wszywkę z Esperalem. Przed decyzją, warto poznać ceny zaszycia alkoholowego w Warszawie.

Aby skutecznie walczyć z alkoholizmem, konieczna jest bardzo silna wola by wytrwać bez picia alkoholu przez resztę życia. Bez wątpienia, jest to bardzo trudne. Wiele uzależnionych osób, w ogóle nie jest w stanie poradzić sobie z nałogiem w pojedynkę i często niezbędna okazuje się specjalistyczna terapia. Leczenie uzależnień nie należy do najłatwiejszych i wymaga opieki psychiatry i psychologa w specjalnych ośrodkach. Warto też uzupełniać terapię innymi metodami, jak chociażby zaszycie alkoholowe w Warszawie.

Leczenie zaszyciem alkoholowym

Podskórne wszycie Esperalu w Warszawie dedykowane jest dla tych, którzy wyrażają chęć walki ze swoim nałogiem i posiadają należytą motywację do pracy nad sobą. Konieczne jest też tutaj przekonanie, że bez tej formy leczenia awersyjnego, nie dadzą sobie rady.

Istotne jest to, że wszywka w Warszawie, to nie może być jeden jedyny sposób leczenia, a bardziej forma uzupełnienia terapii. Esperal nie wpływa bezpośrednio na to, że alkohol nie ma ochoty na spożywanie alkoholu. Jest to jedynie wywieranie strachu przed tym, jakie mogą go spotkać konsekwencje, kiedy wypije. Wszystko zatem ma podłoże psychologiczne.

Każdy, kto zdecyduje się na wszywkę alkoholową w Warszawie, powinien odnaleźć chirurgiczną klinikę, która w swojej ofercie posiada zabieg tego typu. Ciekawym faktem jest to, że w niektórych miejscach spotkamy się z propozycją wszycia Esperalu, wykonywanego w domu pacjenta.

Wszywki alkoholowe w Warszawie implementuje się przy dość łatwej procedurze, która dodatkowo zazwyczaj trwa około pół godziny. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Odpowiednia ilość tabletek Esperalu (jedna tabletka na 1kg masy ciała) wszywana jest pod skórę pacjenta, najczęściej w okolice pośladka. Jeżeli jednak pacjent koniecznie chce, aby dokonano implementacji w inne miejsce, możliwa jest zmiana lokalizacji wszczepienia tabletek. Na koniec, zakłada się klasyczne, pojedyncze skórne szwy. Ważne jest to, aby na przynajmniej 48 godzin przed umieszczeniem wszywki w Warszawie, pacjent powstrzymał się od spożywania alkoholu. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, lekarz z pewnością przeprowadzi badania, aby to sprawdzić.

Wszywka zawierająca Esperal, działa przez około osiem miesięcy, a jeśli zajdzie taka konieczność, zabieg może być wykonany po raz kolejny. Należy jednak podkreślić fakt, że tylko świadomy pacjent może poddać się leczeniu Esperalem. Zgoda musi być wyrażona na piśmie, uwzględniając świadomość działania leku i konsekwencji spożycia alkoholu podczas terapii. Ceny wszywki alkoholowej w Warszawie są różne, dlatego warto się wcześniej zorientować, jakie oferty będą atrakcyjne.