Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczne zmiany w orzecznictwie sądowym, które otwierają przed frankowiczami większe możliwości egzekwowania swoich żądań wobec banku. Umowa kredytu może zostać pozwana, co w coraz większej liczbie przypadków pozwala na odfrankowanie kredytu. W tym wariancie, zobowiązanie zostaje przekształcone na kredyt złotówkowy, co pozwala odzyskać znaczną część środków utraconych na niekorzystnej zmianie kursu franka szwajcarskiego.

Czy ustawa frankowa wejdzie w życie?

Sprawa frankowiczów przez wiele lat pozostaje nierozwiązana przez państwo. Rządzący co prawda planowali ustawę, która pozwoli na uregulowanie kwestii, jednak po dziś dzień nie weszła ona w życie. Co więcej, dużo wskazuje na to, że ustawa frankowa pozostanie jedynie w kwestii planów. Zmienia się bowiem orzecznictwo sądowe, dzięki czemu, możliwa jest efektywna pomoc frankowiczom. Poszkodowani klienci mogą się ubiegać o zwrot nadpłaty poniesionej z tytułu niekorzystnej indeksacji kursowej. Przychylne wyroki w ostatnich latach dają duże nadzieje na pozytywne zakończenie.

Pozytywne zmiany w orzecznictwie sądowym

Przychylne frankowiczom wyroki sądów pojawiły się już trzy lata temu. Wtedy sądy zaczęły dostrzegać liczne nieprawidłowości w umowach kredytowych. Banki mocno naciskały na kredyt we frankach wskazując wyłącznie jego zalety i bagatelizując ryzyko kursowe. To dostatecznie silne podłoże prawne, które daje nam prawo wystąpienia na ścieżkę sądową. Na takie rozwiązanie zdecydowało się już wielu frankowiczów. Przychylne wyroki w ostatnich latach pokazują, że pomoc frankowiczom naprawdę działa i pozwala walczyć o utracone pieniądze.

Co to jest odfrankowanie kredytu?

Odwalutowanie kredytu we frankach polega na przekształcenie go w kredyt gotówkowy na lepszych warunkach. Pozwala to uzyskać znacznie niższą kwotę całkowitą do spłaty. Może się okazać, że z tytułu niekorzystnej indeksacji kursowej, spłaciliśmy dużo więcej, niż na warunkach kredytu złotówkowego. W takiej sytuacji, klienci mogą ubiegać się o zwrot nadpłaty. W tym celu potrzebny jest jednak pozew sądowy, ponieważ podobnego rozwiązania nie uzyskamy samą ugodą.

Wielu doradców finansowych przekonuje, że odfrankowanie kredytu to najlepsza opcja, jaka obecnie przysługuje frankowiczom. Kancelaria Warszawa działająca w naszym imieniu formułuje odpowiedni wniosek wskazują na nieprawidłowości w umowie kredytowej. To pozwala na wprowadzenie istotnych zmian, które poniekąd umorzą nasz dług wobec banku, pozwolą łatwiej spłacić zobowiązanie, a nawet poskutkują odzyskaniem ponad 50% spłaconej kwoty.

Jak uzyskać odwalutowanie zobowiązania?

Kredyt we frankach stanowił duże zagrożenie dla osób z przeciętnymi zarobkami. Banki zdawały sobie z tego sprawę, a mimo to, nie informowały o ryzyko. Dlatego też, pomoc frankowiczom jest niezwykle istotna, aby bronić praw wszystkich konsumentów. Jeżeli czujesz się skrzywdzony przez bank, kancelaria prawna Warszawa to odpowiednie miejsce, w którym możesz otrzymać należną pomoc. Twoja sprawa zostanie indywidualnie rozpatrzona, aby sformułować właściwy pozew oraz wskazać argumenty, które pozwolą walczyć o zwrot pieniędzy.

Zagadnieniem zajmuje się wielu wyspecjalizowanych prawników, którzy od lat poszerzali swoje doświadczenie w kwestii prowadzenia spraw frankowiczów. Rzetelni radcy prawni Warszawa szybko wskażą nam najlepszą linię dochodzenia swoich praw. W ten sposób możemy raz na zawsze wyrwać się ze spirali długów i odzyskać pieniądze, które są nam należne. Cieszy zatem fakt, że sądy postanowiły stanąć po stronie pokrzywdzonych klientów banku.

W jaki sposób walczyć o odfrankowanie kredytu?