Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Prywatność, bezpieczeństwo i stały dostęp do Bitcoin

Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo oraz prywatność to chętnie sięgamy po kryptowaluty. Nie bez znaczenia jest też to, że jeśli wybierzemy najpopularniejszą obecnie kryptowalutę, czyli Bitcoin, możemy mieć większą pewność tego, że odbiorca będzie zainteresowany taką transakcją.

Prywatność

To jedna z najczęściej wskazywanych zalet kryptowaluty. W przypadku zwykłej waluty dystrybuowanej przez państwo za każdym kontem stoi konkretna osoba, przedsiębiorstwo lub organizacja. Jeśli myślimy o kryptowalutach to mamy na myśli głównie to, że zapewniają one anonimowość. Oznacza to też to, że nikt nie jest w stanie podszyć się pod ciebie i wziąć na ciebie kredytu, przeprowadzić transakcję lub zamknąć konto dysponując tylko twoimi danymi osobistymi. Oznacza to też, że wystarczy znać adres portfela Bitcoin do którego chcemy przesłać pieniądze, aby móc przeprowadzić transakcję z sukcesem.

Bezpieczeństwo

Bitcoin to kryptowaluta, więc to właśnie kryptografia odgrywa tutaj ważną rolę w kwestiach bezpieczeństwa. Ten typ kryptografii z powodzeniem wykorzystywany jest między innymi w dyplomacji i wojskowości do szyfrowania przekazywanych wiadomości. Odszyfrowanie informacji wymagałoby posiadania superkomputera o niespotykanej mocy obliczeniowej, więc można śmiało powiedzieć, że jest to praktycznie niemożliwe. Dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwa aktywna społeczność skupiona wokół marki Bitcoin, która dba o to, aby kod źródłowy aplikacji obsługującej protokół kryptowaluty pozostał jak najbardziej bezpieczny.

Stały dostęp do waluty

Sieć oparta na protokole Bitcoin działa bez żadnych przerw, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Tak samo wszystkie transakcje przeprowadzane w obrębie sieci są niemalże natychmiastowe, nie są one kontrolowane przez żadnego człowieka lub organizację. Co niesie za sobą niesamowitą wygodę przy przeprowadzaniu transakcji nawet na skalę międzynarodową. Wysyłając pieniądze do kogoś w innym kraju nie musimy martwić się o koszty związane z przewalutowaniem danej kwoty oraz z prowizjami. Wystarczy tylko wskazać adres portfela do którego chcemy przesłać środki i poczekać na zaakceptowanie takiej transakcji. Zwykle trwa to około 10 minut, niezależnie od tego jak daleko od nas znajduje się odbiorca. W każdej chwili odbiorca naszej płatności może sprawdzić swój portfel Bitcoin i zweryfikować to, że faktycznie przesłaliśmy mu wybraną kwotę bitcoinów. Natomiast sprawdzając kurs Bitcoin i śledząc wiadomości Bitcoin zauważyć można, że transakcje są przeprowadzane codziennie, a kurs zmienia się w zależności od popytu i podaży.