Policja Zawiercie: Seniorze uważaj! Oszuści znów atakują!
Apelujemy do starszych osób o ostrożność! Wczoraj znów wykorzystano zaufanie seniorki. Tym razem oszuści podszyli się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Pod pretekstem sprawdzania instalacji wodno-kanalizacyjnej, weszli do mieszkania 73-latki. Odwrócili jej uwagę. W tym czasie trzecia osoba ukradła znalezione w torebce pieniądze.
Na wnuczka”, czy na policjanta” to najczęstsze metody działania oszustów. Przestępcy podszywają się jednak również pod inne osoby. Pod rodzinę sąsiada, którego akurat nie ma w domu, pod kuriera, czy też pod pracownika energetyki, bądź przedstawiciela administracji budynku.
Wczoraj po godzinie 08:00 do drzwi mieszkania 73-letniej mieszkanki Zawiercia zapukali mężczyźni, podający się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Niczego niepodejrzewająca kobieta wpuściła fachowców”, którzy rzekomo sprawdzali instalację wodno-kanalizacyjną w budynku. Kiedy kobieta wraz z dwoma mężczyznami przebywała w łazience, ktoś wszedł do jej mieszkania. Dopiero po wyjściu oszustów zorientowała się, że z jej torebki zniknęły pieniądze. Seniorka straciła prawie 600 złotych.
Apelujemy do Seniorów!
- Nie wpuszczaj do mieszkania nieznanych osób.
- Poproś sąsiadów o obecność podczas wizyty administratora budynku, czy hydraulika.
- Nie pozostawiaj nieznanych osób bez nadzoru.
- Podejrzewając próbę oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się z najbliższą jednostką policji tel. 112.
Apelujemy także do rodzin seniorów. Ostrzeżcie swoich bliskich przed oszustami!
Sąsiadko! Sąsiedzie!
- Zwróćcie uwagę na samotnie mieszkające obok was, starsze osoby.
- Zainteresujcie się, kto puka do ich drzwi. Być może dzięki wam, Seniorzy nie padną ofiarami oszustów.
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/308511,Seniorze-uwazaj-Oszusci-znow-atakuja.html
Ostatnie Artykuły

Kino PRL wróciło do biblioteki. Seniorzy przenieśli się w czasie

Parada motocykli w Zawierciu i ostrzeżenie policji na starcie sezonu

Bezpłatne badania wzroku ruszyły w Zawierciu. Liczba miejsc jest ograniczona

Przy Warcie zebrano 2,5 tony śmieci. W akcji stanęli strażacy i uczniowie

Wrażliwość na słowa wybrzmiała w Zawierciu. Młodzi recytatorzy pokazali klasę

Jurajska Liga Tenisowa rusza z zapisami. Amatorzy zagrają w dwóch miastach

W Podlesicach podpisali porozumienie, które ma ratować sekundy i życie

Sezon grillowy czas zacząć! Przygotuj taras na letnie biesiadowanie

Nowe zarządy osiedli w Zawierciu. Mieszkańcy wskazali swoich przedstawicieli

W Zawierciu policjanci pokazali nauczycielom, co zwiastuje kłopoty nieletnich

Rodzice w Porębie usłyszeli, za co naprawdę odpowiada nieletni
![[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce](/images/mecz/thumbnails/srs-niko-przemysl-cmc-virtu-viret-zawiercie-25042026-2442.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-bogdanka-luk-lublin-25042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca

