Półmetek wakacji już za nami. Zawierciańscy policjanci wciąż jednak apelują o ostrożność podczas wakacyjnego odpoczynku. Dziś na terenie basenu miejskiego w Zawierciu dzielnicowi spotkali się z najmłodszymi. Wspólnie z ratownikami wodnymi przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą. Nie zapomnieli też o zasadach ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacji!

Na terenie basenu miejskiego w Zawierciu odbyło się dzisiaj spotkanie profilaktyczne. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowi przypomnieli najważniejsze zasady odpoczynku nad akwenami. Wsparli ich w tym ratownicy wodni, którzy opowiadając o najczęstszych niebezpiecznych sytuacjach, przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami. Dzieci nie tylko dowiedziały się, kiedy i gdzie bezpiecznie wchodzić do wody, ale także co robić widząc tąpiącą się osobę.

Najmłodsi wysłuchali także innych przydatnych podczas wakacji porad. Dzielnicowy, korzystając z plakatu informacyjnego „Bezpieczne wakacje”, omówił zasady bezpiecznego odpoczynku. W końcu wakacje to nie tylko czas spędzany na plaży, czy przy basenie, ale to także górskie wycieczki, leśne wędrówki oraz aktywny odpoczynek. Mundurowi mówili także o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz dzikimi i bezpańskimi zwierzętami. Policjanci życzyli najmłodszym i ich opiekunom, aby z wakacji przywieźli wyłącznie miłe wspomnienia.

  • Na zdjęciu widoczny policjant podczas prelekcji dla dzieci, z którymi stoją rónież ich opiekunowie. Policjant trzyma plakat informacyjny.
  • Na zdjęciu widoczny policjant podczas prelekcji dla dzieci, z którymi stoją rónież ich opiekunowie. Policjant trzyma plakat informacyjny.
  • Zdjęcie grupowe. Widoczni na nim policjanci, ratownicy wodni, a także dzieci i ich opiekunowie.
  • Na zdjęciu widoczni policjanci podczas prelekcji dla dzieci.
  • Na zdjęciu widoczni policjanci oraz ratowniczka wodna podczas prelekcji dla dzieci.
  • Na zdjęciu widoczny policjant, który omawia zasady bezpieczeństwa ujęte na trzymanym przez niego i przez chłopca plakacie informacyjnym.