Jaki alkomat opłaca się kupić

Jazda pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna i może mieć poważne konsekwencje. Przeciętny pijany kierowca ma takie samo ryzyko wypadku jak osoba, której stężenie alkoholu we krwi (BAC) wynosi 0,10% – co stanowi trzykrotność dopuszczalnego przez prawo limitu 0,08%. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje koszty ekonomiczne dla społeczeństwa w wysokości 37 miliardów dolarów rocznie w postaci strat, kosztów opieki zdrowotnej, systemu sądownictwa karnego i innych utraconych Kierowca może zostać ukarany mandatem lub unieważnionym prawem jazdy, ale gdy prowadzi pod wpływem, stwarza znacznie większe zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów i innych osób na drodze. Na szczęście świadomość osób spożywających alkohol ciągle rośnie, co widać w statystykach sprzedaży alkomatów na przestrzeni lat. Na co zwrócić uwagę, zanim zakupimy alkomat idealny dla siebie?

Wybierz model alkomatu

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli od znanych producentów, którzy oferują zarówno tanie i proste, jak i drogie i zaawansowane alkomaty dla każdego klienta. Jeżeli nie nastawiamy się na testowanie trzeźwości kilkaset razy w miesiącu, to wybór bardzo profesjonalnego alkomatu nie ma sensu. Do użytku domowego wystarczy wybrać model o niskim poziomie błędu, lekki i łatwy w obsłudze. W tym przypadku może to być nawet alkomat z ustnikiem, gdyż cena dodatkowych akcesoriów nie jest wysoka, a sam alkomat również ma dość atrakcyjne ceny.

Skorzystaj z oferty dobrego sklepu z alkomatami

Od czasu wynalezienia alkomatu nastąpił wzrost ich rozwoju. Ważne jest, aby znaleźć dobry sklep z alkomatem, aby móc skorzystać z ich oferty świetnych produktów. Najważniejsze przy wyborze alkomatu, to korzystanie ze sprawdzonych źródeł zakupu. Omijajmy z daleka wszelkie miejskie stragany, zakup alkomatów używanych i tych bez atestów. Najlepiej wybrać sprawdzony sklep z bogatą ofertą urządzeń oraz obsługą mającą bardzo duże doświadczenie w serwisie, sprzedaży i obsłudze klienta. Możemy liczyć na profesjonalną obsługę, doradztwo ale również na usługi serwisowe, jak kalibrowanie alkomatu za 55zł na https://neomaniak.pl

Sklep oferujący kalibrację

Warto zastanowić się, jak często należy kalibrować urządzenie. Zazwyczaj przed zakupem w autoryzowanym sklepie, alkomat jest kalibrowany po raz pierwszy. Natomiast w późniejszym czasie należy wykorzystać informację z instrukcji obsługi i stosować ją z należytą dokładnością, gdyż od tego zależy prawidłowe działanie urządzenia, a co za tym idzie - nasze bezpieczeństwo.