Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Od 7 do 10 października 2021 r., Miasto Zawiercie ponownie stanie się „Jurajską Stolicą Kultury i Sztuki”. Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na 2. Festiwal Wiesława Ochmana.

Festiwal to 4 dni różnorodnego programu artystycznego, opartego na spektaklach, koncertach, warsztatach oraz wystawach. Podczas wydarzeń artystycznych usłyszymy muzykę najsłynniejszych polskich i światowych kompozytorów, a także tych znanych mniej, lecz również wybitnych. Będzie to twórczość operowa, operetkowa, jak i pieśniarska, sakralna oraz symfoniczna. Podziwiać będziemy czołowych polskich artystów: śpiewaków i muzyków. Zobaczymy także dzieła najwybitniejszych polskich malarzy przełomu XX i XXI wieku.

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu to wydarzenie artystyczne skierowane zarówno do melomanów, jak i do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką klasyczną. W związku z tym trzy spośród sześciu wydarzeń artystycznych będą dostępne dla publiczności za darmo.

Podczas Festiwalu odbędą się następujące wydarzenia:

- Gala Otwarcia "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana"

- "Wernisaż malarstwa polskiego"

- Warsztaty dla Młodzieży

- spotkanie artystyczne „Malarskie Sekrety Wiesława Ochmana” i warsztat edukacyjny "Frywolna Codzienność Epoki Mozarta"

- Operetka "Hrabina Marica”

- Koncert Pokoleniowy "Polskie pieśni sakralne"

- Gala Charytatywna "Wiesław Ochman i Jego Goście"

Szczegóły dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie www.ochmanfestiwal.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

Zadanie dofinansowano z budżetu samorządu Województwa Śląskiego