Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali kierującego, który nie dość, że przekroczył prędkość, to był pijany. Mężczyzna miał ponad 3 promile a auto, którym podróżował, nie miało ubezpieczenia ani badań technicznych. 51-latek odpowie też za próbę przekupstwa mundurowych.

W poniedziałek około południa policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców przejeżdżających przez Dzibice. Mundurowi zatrzymali volkswagena, który jechał o 25 km/h za szybko. Jak się okazało, samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miało aktualnego ubezpieczenia. To nie jedyne przewinienia, których dopuścił się wsiadający za jego kierownicę 51-latek. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji, próbował jeszcze przekupić mundurowych, oferując im 100 złotych łapówki. Został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty, do popełnienia których się przyznał.

Przypominamy!
Udzielenie lub próba wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej policjantom pełniącym obowiązki służbowe jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.