76 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości i jedno zatrzymane prawo jady. Tak wygląda bilans działań „Prędkość”, przeprowadzonych wczoraj przez zawierciańską drogówkę. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i rozsądek za kierownicą!

Wczoraj na terenie całego kraju policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi reagowali także na inne zachowania naruszające przepisy drogowe.

Zaangażowani w działania policjanci z drogówki, na terenie powiatu zawierciańskiego skontrolowali 86 pojazdów. Aż w 76 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość. 64 kierowców zostało ukaranych mandatami. 12 pouczono.

Zatrzymano także 1 prawo jazdy. W Piasecznie kierująca volkswagenem 27-latka, przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktami karnymi.

Mundurowi ujawnili też 11 innych wykroczeń, w tym 2 osoby, które bez uprawnień kierowały pojazdami. 8 sprawców wykroczeń ukarno mandatami, a 2 pouczono. Do sądu zostanie skierowany 1 wniosek o ukaranie.

W trakcie działań policjanci obsłużyli także 5 zdarzeń drogowych.

(Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i stosowanie się do ograniczeń prędkości, ale także o zdrowy rozsądek za kierownicą.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości stanowi śmiertelne zagrożenie dla pieszego.