Przechodzień zareagował na pijanego kierowcę, dzwoniąc na 112
W obliczu rosnącego problemu nietrzeźwych kierowców, postawa obywatelska może uratować życie. Ostatni przypadek, który wydarzył się w naszej okolicy, pokazuje, jak ważne jest reagowanie na zagrożenia na drodze związane z alkoholem.
  • Obserwacja i szybka reakcja świadków

  • Interwencja służb i wyniki badania trzeźwości

  • Konsekwencje nietrzeźwego kierowania

Obserwacja i szybka reakcja świadków

Wczoraj, tuż przed północą, na jednej z ulic naszego miasta doszło do niebezpiecznej sytuacji. Świadek, spacerujący chodnikiem, zauważył mężczyznę, który po wyjściu z samochodu wyglądał na mocno nietrzeźwego. Zamiast przejść obok i zignorować niepokojące zachowanie, postanowił zareagować. Przyglądając się, jak kierowca bmw chwieje się na nogach, nie miał wątpliwości, że może to zakończyć się tragicznie, jeśli mężczyzna wsiądzie za kierownicę.

Interwencja służb i wyniki badania trzeźwości

Decyzja o powiadomieniu policji była słuszna. Po wykonaniu telefonu na numer alarmowy 112, na miejsce szybko przybyli funkcjonariusze. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Taki wynik jednoznacznie wskazuje na poważne zagrożenie, jakie stwarzał zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Konsekwencje nietrzeźwego kierowania

Pomimo że mężczyzna nie był właścicielem pojazdu, co uniemożliwiło jego konfiskatę, to jednak działania policji były niezbędne. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane, a sam kierowca po wykonaniu czynności został zwolniony. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnego wypadku, ale incydent ten przypomina, jak ważne jest, aby każdy z nas reagował na takie sytuacje. Jak słusznie zauważono: Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz! Działając w takich momentach, możemy przyczynić się do ocalenia życia, zarówno swojego, jak i innych.


Na podst. Policja Zawiercie