
Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami w Zawierciu mogą liczyć na nowe wsparcie! Fundacja Dzieci Uczą Rodziców uruchamia innowacyjny program, który ma na celu poprawę jakości życia rodzin w trudnej sytuacji. Co czeka uczestników?
Nowy program wsparcia dla rodzin w Zawierciu
Fundacja Dzieci Uczą Rodziców z radością ogłasza rozpoczęcie realizacji projektu „Program wsparcia rodzin osób z niepełnosprawnościami”, który potrwa do końca listopada 2025 roku. W ramach tej inicjatywy, 25 mieszkańców Zawiercia – dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 24 lat z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie – otrzymają kompleksowe wsparcie.
Wszechstronne wsparcie dla uczestników
Celem projektu jest zapewnienie rodzicom i ich dzieciom pomocy w obszarach zdrowia, edukacji, opieki oraz integracji społecznej. W programie przewidziano spotkania integracyjno-doradcze prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, takich jak psychologia, medycyna, fizjoterapia czy prawo. Te sesje mają na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania oraz pomoc w pokonywaniu barier społecznych.
Dodatkowo, organizatorzy planują dwa wyjazdy integracyjne do miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych i kulturowych. Będzie to doskonała okazja do relaksu oraz budowania silniejszych więzi między uczestnikami.
„Realizacja programu ma na celu nie tylko doraźne wsparcie, ale także długofalową poprawę jakości życia uczestników” – podkreślają organizatorzy. Dzięki wspólnym działaniom, Fundacja ma nadzieję stworzyć środowisko sprzyjające samoorganizacji oraz budowaniu grup samopomocowych.
Warto zaznaczyć, że projekt jest realizowany we współpracy z Grupą Wsparcia Rodzin Osób z Niepełnosprawnościami oraz innymi lokalnymi instytucjami, co zapewnia solidne fundamenty merytoryczne i organizacyjne dla tego przedsięwzięcia.
UM Zawiercie