Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Dzisiejszej nocy zawierciańscy policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę skody. Badanie alkometrem wykazało, że jest trzeźwy. Kolejne pomiar przeprowadzony narkotestem pokazał, że 22-letni mieszkaniec gminy Włodowice zażywał wcześniej narkotyki. Teraz grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa.

Do zatrzymania doszło dzisiaj tuż po północy na ul. Reymonta w Zawierciu. Policjanci ruchu drogowego oprócz badania na zawartość alkoholu przeprowadzili badanie narkotestem. Okazało się że 22-letni mieszkaniec gminy Włodowice znajduje się pod wpływem środków odurzających. Młody mężczyzna został dowieziony do szpitala, gdzie pobrano mu próbkę krwi do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wymaganą dokumentację.

Przypominamy, że jednym z głównych zadań policjantów ruchu drogowego w bieżącym roku jest wyeliminowanie z zawierciańskich dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających.