Policja Zawiercie: Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą w Zawierciu
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja informacyjno-edukacyjna, objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poświęcona jest bezpieczeństwu osób odpoczywających nad wodą. Akcja kierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziś zawierciańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego prowadzili swoje działania w Zawierciu na Placu im. Jana Pawła II.
Dzisiaj zawierciański profilaktyk wraz z dzielnicowym przeprowadzili działanie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wspólnie z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego rozdawali materiały informacyjne w postaci ulotek, w których zawarte są podstawowe zasady bezpiecznego zażywania kąpieli wodnych, a także przebywania w rejonie akwenów. Dodatkowo najmłodsi w ramach działań Bezpieczne wakacje” otrzymywali kolorowanki, w których zawarte są również treści dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Policjaci rozmawiali na temat ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacji, wskazując poprawne zachowania w różnego rodzaju sytuacjach.
Miejsce przedsięwzięcia nie zostało wybrane przypadkowo. Szumiąca woda pobliskiej fontanny miała nawiązywać do głównego tematu działania, jakim jest bezpieczeństwo nad wodą. Również w centrum miasta znajdują się osoby, które od czasu do czasu wyjeżdżają nad akweny, aby tam odpocząć. Oni również nie powinni zapominać o podsatwowych zasadach bezpieczeństwa w tych miejscach.
Dzisiejsze przedsięwzięcie to nie ostatnie tego rodzaju działanie. W najbliższym czasie mundurowi znów spotkają się z odpoczywającymi dziećmi i dorosłymi.
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/266769,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-w-Zawierciu.html
Ostatnie Artykuły

Laureaci nagrody „Aktywni w działaniu” zostaną ogłoszeni podczas gali w Porębie

Motocykle przejadą przez powiat – w sobotę kierowcy muszą zwolnić

Pięciu kierowców wpadło w akcji Trzeźwość - skutki weekendu w powiecie zawierciańskim

Jak uniknąć błędów przy podpisywaniu umowy na internet?

Zdrowie a tempo życia – jak nie zaniedbać organizmu w codziennym pośpiechu?

DevaGroup - czy warto zlecić tej agencji audyt SEO? Sprawdziliśmy to w Perplexity!

Ogłoszenie o sprzedaży Chryslera i telefon z banku - zniknęło prawie 5 tys. zł

Pieszy potrącony metr od przejścia. 51-latek walczy o życie

Motocykl bez prawa jazdy i prawie 3 promile. Kolejne zatrzymania na zawierciańskich drogach

Kaski obowiązkowe dla dzieci na rowerach i hulajnogach - rodzice zapłacą mandat

Długi weekend na drogach Zawiercia. Motocykliści i rowerzyści pod lupą policji

Prawie pół tysiąca biegaczy na trasie. Promar Run rozgrzał Zawiercie do czerwoności

W bibliotekach liczy się nie tylko książka. Szkolenie postawiło na emocje

Biblioteka szuka młodych autorów okładek. Zawiercie stawia na wyobraźnię
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Alberta Chmielowskiego w Zawierciu - msze, kancelaria, kontakt
- ZUS Inspektorat w Zawierciu - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt i zasięg
- Urząd Miasta i Gminy Włodowice - kontakt, godziny, e-usługi i punkty obsługi
- Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu - kontakt, adres, godziny
- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Zawiercie - kontakt, usługi, wyłapywanie zwierząt
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zawierciu - kursy, szkoła policealna i doradztwo zawodowe
