KPPSP Zawiercie: Nowoczesne aparaty dla zawierciańskich Strażaków od CMC Poland

1 min czytania

28.08.2019r. Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu odbyło się uroczyste przekazanie aparatów powietrznych dla zawierciańskich strażaków, które zostały ufundowane przez CMC Poland sp. z o.o.

Przedstawiciele CMC Poland: Wojciech Więcławik dyrektor operacyjny, Adrian Fidera kierownik biura BHP i ppoż. oraz Michał Gajda starszy specjalista BHP i ppoż. przekazali na ręce Komendanta Powiatowego bryg. Artura Łągiewki, Zastępcy Komendanta Powiatowego mł. bryg. Łukasza Osikowicza oraz Zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Dawida Antosiaka, cztery aparaty powietrzne DRAGER wraz z maskami oraz sygnalizatorami bezruchu.

Nowo otrzymany sprzęt to najwyższej jakości nadciśnieniowe aparaty powietrzne Drager PSS 5000, wraz z czujnikami bezruchu oraz maskami. Na szczególną uwagę zasługuje maska tego aparatu, która jest wyposażona w specjalny system łączności BLUETOOTH umożliwiający komunikowanie się ratowników, bez użycia radiotelefonów.

Za przekazany sprzęt serdecznie dziękujemy, bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków podczas pożaru będzie na wyższym poziomie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu,

kppspzawiercie.pl/wydarzenia/pokaz?id=588&nazwa=Nowoczesne+aparaty+dla+zawiercia%C5%84skich+Stra%C5%BCak%C3%B3w+od+CMC+Poland

Autor: krystian