Policjant zawierciańskiego wydziału ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży torebki. 21-letni mężczyzna szarpał kobietę, wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych policjant wydziału ruchu drogowego zawierciańskiej komendy, spacerował wraz z rodziną w pobliżu parku miejskiego w Zawierciu. W pewnej chwili zauważył, że młody mężczyzna zaczepia starszą kobietę, a następnie ją szarpie. Widząc całe zajście, niezwłocznie udał się w jego kierunku. W wyniku szarpaniny kobieta upadła na chodnik mężczyzna wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg i po chwili zatrzymał sprawcę, którym okazał się 21-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przyjechali umundurowani policjanci, którzy przewieźli zatrzymanego do zawierciańskiej komendy.

Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariusza mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym okazało się także że jest on sprawcą szeregu kradzieży sklepowych na terenie powiatu zawierciańskiego.

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wnioskowała o tymczasowe aresztowanie sprawcy, jednak Sąd Rejonowy uznał, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym jest policyjny dozór.