Zawiercie: Magdalena Chudy ze złotem, brąz dla czterech zawodniczek
Siatkarki MKS Dwójka Zawiercie odniosły spektakularny sukces podczas 30. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving. Zawody odbyły się w Katowicach, gdzie zawodniczki z Zawiercia zaprezentowały formę, która zaowocowała wieloma medalami.

Indywidualne triumfy i drużynowe sukcesy

W kategorii singli złoty medal wywalczyła Magdalena Chudy, pokazując swoją dominację na parkiecie. Jej umiejętności i determinacja przyniosły jej najwyższe miejsce na podium. To wyjątkowe osiągnięcie młodej siatkarki z pewnością zostanie zapamiętane na długo.

W rywalizacji dwójek brązowe medale zdobyła drużyna w składzie: Zuzanna Tarczewska, Dany Toborowicz, Amelia Trepka i Marysia Juraszczyk. Dziewczęta udowodniły, że współpraca i zgranie to klucz do sukcesu w tej dyscyplinie.

Trójki i czwórki na najwyższym podium

Niezwykle emocjonująca była także rywalizacja w kategorii trójek, gdzie złote medale zdobyły Maja Brewka, Kinga Caba, Julia Dziób, Liwia Szczepankiewicz i Natalia Chajduk. Ich zespołowa gra i determinacja pozwoliły im osiągnąć najwyższy stopień podium, co jest ogromnym sukcesem dla całej drużyny.

W kategorii czwórek również nie zabrakło złotych medali. Po najwyższe laury sięgnęły Zuzanna Trepka, Maja Rok, Hanna Pasikowska, Hanna Rzepka, Anna Leciak i Magdalena Strzelczyk. To kolejny dowód na to, że siatkarki MKS Dwójka Zawiercie są jednymi z najlepszych w Polsce.

Spotkanie z władzami miasta

We wtorek, w ramach uznania za ich osiągnięcia, siatkarki spotkały się z Prezydent Anną Nemś oraz Wiceprezydentami - Pawłem Kazirodem i Bogdanem Janikowskim. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim, gdzie zawodniczki mogły podzielić się swoimi wrażeniami z mistrzostw oraz otrzymać gratulacje za swoje sukcesy. To był wyjątkowy moment dla młodych sportowców, którzy z dumą reprezentują swoje miasto na ogólnopolskiej arenie.

Podziękowania dla trenera

Nie można pominąć roli trenera Wacława Gębarskiego, który swoim zaangażowaniem i doświadczeniem przyczynił się do tych sukcesów. Jego praca z młodymi siatkarkami przynosi wymierne efekty, a wyniki osiągnięte przez MKS Dwójka Zawiercie są tego najlepszym dowodem. Ogromne brawa należą się również jemu.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach!


Na podstawie: UM Zawiercie