Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu w Zawierciu na Wszystkich Świętych

Przy nekropolii na ulicy Cmentarnej policjanci będą ręcznie kierować ruchem, a dojazd do cmentarza zostanie ograniczony jednokierunkową organizacją. Wyjazd z rejonu cmentarza poprowadzono ulicami Smutną i Daszyńskiego; wjazd od strony Paderewskiego będzie zablokowany.
W dniach od 31 października do 3 listopada ulica Cmentarna w Zawierciu będzie funkcjonować jako ulica jednokierunkowa i jedyny dojazd do cmentarza. Wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Dojazd do cmentarza od ulicy Daszyńskiego także będzie zablokowany.
Zawierciańscy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu będą ręcznie kierować ruchem na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Działania mają zapewnić bezpieczeństwo i utrzymać płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie akcji zaplanowano również pomiary prędkości i badania trzeźwości kierowców.
Służby apelują do pieszych o ostrożność przy poruszaniu się po zmroku. Przypomniano o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku oraz zachętę do ich używania także w terenie zabudowanym. Piesi powinni korzystać z chodników, a tam gdzie ich brak - z pobocza, i przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych.
Kierowcom zalecono parkowanie w miejscach bezpiecznych, tak aby nie utrudniać ruchu pieszych i pojazdów w rejonach cmentarzy. Policja zachęca również do rozważenia skorzystania z komunikacji miejskiej w dniach zwiększonego natężenia ruchu.
na podstawie: Policja Zawiercie.
Ostatnie Artykuły

Udogodnienia dla uczestników Dni Zawiercia. Wejścia i strefa wsparcia już przygotowane

W Zawierciu seniorzy usłyszeli ostrzeżenia przed upałem i oszustami

Alkohol i zakaz za kierownicą - policja zatrzymała kolejnych kierowców

Wybuch na 10. piętrze w Zawierciu - jedna osoba w szpitalu, blok ewakuowano

Na przejściu dla pieszych łatwo stracić prawo jazdy - policja przypomina zasady

Policja ostrzega przed upałem - dzieci i zwierzęta są najbardziej narażone

Szkoły zebrały tony baterii i makulatury. Zawiercie nagrodziło laureatów

Policja ruszyła z letnią kampanią - konkurs obejmie dzieci od 5 lat

Zawierciańska młodzież wśród najlepszych. Strażacki konkurs pokazał talent

W Zawierciu bieg po zdrowie zamienił się w lekcję przed wakacjami

Na opuszczonej posesji w Zawierciu 15-latek spadł ze skarpy gruzu

Promile na motorowerze i rowerze - policja zatrzymała dwóch kierujących

Policyjny znak na rowerze w Szczekocinach ma odstraszyć złodziei

Policyjny quad w Kostkowicach - czego dzielnicowy uczył mundurową młodzież
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Poręba - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Szpital Powiatowy w Zawierciu - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu - dzienny ośrodek wsparcia, rejestracja, zajęcia
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu - obiekty, godziny i kontakt
- Urząd Skarbowy w Zawierciu - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
