Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Volvo 4x4 – kiedy warto wybrać napęd na cztery koła?

Wiele samochodów w ofercie szwedzkiego producenta Volvo to modele 4x4, czyli z napędem na cztery koła. Także myślisz o tym, aby kupić taki pojazd? Sprawdź razem z nami, kiedy sprawdzi się najlepiej!

Zależy Ci na tym, aby Twój samochód służył Ci w każdych warunkach? W takim przypadku warto pomyśleć o zamówieniu modelu z napędem na cztery koła. Takie modele można znaleźć również w asortymencie Volvo – wybierz Volvo 4x4 i zapomnij o ograniczeniach!

Aktualnie samochody Volvo z napędem na cztery koła dostępne są w każdym salonie samochodowym Volvo, w tym między innymi w salonie Euroservice w Warszawie – więcej na ich temat można poczytać na stronie internetowej.

Volvo 4x4 – podstawowe informacje o napędzie na cztery koła

Pojazdy posiadające napęd oznaczony jako 4x4 są napędzane na wszystkie cztery koła, czyli każdą z osi pojazdu.

Napęd tego rodzaju określany jest również jako AWD (ang. All Wheel Drive, lub 4WD 4 Wheel Drive). Stosowany jest on także w wybranych modelach od Volvo.

Dzisiaj samochody 4x4 cieszą się dużym zainteresowaniem, ale warto wskazać, że nie zawsze zakup takiego właśnie modelu jest uzasadniony.

Volvo 4x4 – najważniejsze zalety technologii 4x4

Technologia 4x4, czyli napęd na cztery koła sprawdza się przede wszystkim podczas jazdy w trudnych warunkach, między innymi przy jeździe off-road (poza utwardzonymi drogami), przy pokonywaniu dużych przewyższeń, a także wtedy, gdy stan nawierzchni jest gorszy.

Wtedy napęd na cztery koła powoduje, że samochód bez trudu może poradzić sobie nawet z bardzo wymagającą trasą, gdy potrzebna jest duża siła do przemieszczania się pojazdu.

Podczas gdy samochód wyposażony w napęd tylko na dwa koła może nie wjechać na wzniesienie lub może mieć duże trudności w pokonywaniu śliskich nawierzchni, ten o napędzie 4x4 bez trudu dojedzie do celu.

Jego siły napędowe są wtedy równomiernie rozłożone na wszystkie osie pojazdu, dlatego jazda jest płynna i pewna, a tym samym bezpieczniejsza. Nic więc dziwnego, że w samochodach Volvo napęd 4x4 jest tak popularny!

Volvo 4x4 – dostępne modele

Aktualnie w ofercie marki Volvo znajduje się wiele modeli samochodów wyposażanych w napęd na cztery koła, czyli 4x4.

Volvo oferuje napęd na cztery koła między innymi w poniższych modelach:

  • Volvo V40 4x4
  • Volvo V50 4x4
  • Volvo V70 4x4
  • Volvo S60 4x4

Aktualnie pojazdy te można kupić także w wariancie z silnikiem hybrydowym – dzięki temu nie tylko zmniejsza się emisję szkodliwych spalin, ale również koszty podróżowania. Co więcej, napędy elektryczne zapewniają wyjątkowy komfort jazdy.

Volvo 4x4 – czy to dobry wybór dla każdego?

Zatem samochody Volvo z napędami 4x4 mają bardzo dużo zalet, to jednak warto wskazać, że modele tego rodzaju nie sprawdzą się w każdym przypadku.

Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że samochód Volvo z napędem na cztery koła będzie wymagał większej inwestycji finansowej – zapłacimy za niego więcej niż za modele posiadające standardowe napędy.

Dodatkowo, zwiększają się również koszty eksploatacji pojazdu – napędy na cztery koła wymagają więcej paliwa, dlatego spalanie będzie wtedy wyższe niż przy napędzie na dwa koła.

Musimy też liczyć się z tym, że samochody z napędem na cztery koła są dość duże, na przykład dużą część oferty firmy Volvo to Volvo 4x4 SUV. Kierowcy, którzy preferują mniejsze pojazdy, powinni zdecydować się na modele ze standardowymi napędami.