15 sierpnia przy Pomniku Nieznanego Żołnierza odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Jesteśmy dumni z naszych wartości i dumni z Polski. Dziękujmy za niepodległość, za Cud nad Wisłą, za wolność.

Uroczystość poprowadził dr n. hum. Marcin Janeczek, który w imieniu Prezydenta Miasta Łukasza Konarskiego przywitał przybyłych na święto przedstawicieli władz państwowych oraz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, społecznych, politycznych.

- Dla nas Polaków to święto niezwykle wzruszające, święto wielkiego polskiego zwycięstwa, święto wielkości Rzeczypospolitej, wielkości polskiego oręża i wielkości nas jako narodu, z czego wszyscy jesteśmy ogromnie dumni. To wielkie święto zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej, to wielkie święto przełomu w wojnie polsko-bolszewickiej – przypomniał Marcin Janeczek.

W 1920 roku Polacy nie tylko obronili swoją świeżo odzyskaną wolność, ale także zatrzymali marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. W czasie obchodów słowa uznania zostały skierowane także do wszystkich polskich żołnierzy i ich najbliższych, do pracowników Wojska Polskiego.