Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Prawie 2 promile wydmuchał 36-letni kierowca osobówki. Pasażerem pojazdu była jego 4 letnia córka. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Wczoraj po godz. 21:00 zawierciańscy policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu osobowym nissanem. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Staroszkolnej w Zawierciu. Mundurowi natychmiast poczuli woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2 promile. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Na przednim miejscu pasażera niewłaściwie przewoził swoją 4-letnią córkę. Dziecko nie było umieszczone w foteliku, ani w żadnym innym przytrzymującym urządzeniu. Teraz mieszkaniec Myszkowa odpowie nie tylko za popełnione przestępstwo, ale także za wykroczenia, których się dopuścił.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy również o rozsądek do kierowców i przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu osób, szczególnie dzieci. Zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym, dziecko mające mnie niż 150 cm wzrostu powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym, zgodnym z masą i wzrostem dziecka oraz z właściwymi warunkami technicznymi.