Coraz częściej słyszy się o wirtualnych biurach. Bez problemu można natknąć się na ogłoszenie o tym, że centrum biorowe udostępni wirtualny adres dla firmy. Przedsiębiorstwa z rosnącym zainteresowaniem zaczynają korzystać z tego typu rozwiązań. Czym więc jest w praktyce wirtualne biuro i dla kogo jest szczególnie polecane?
Przeznaczenie wirtualnego biura
Wirtualne biuro dedykowane jest ze szczególnym uwzględnieniem wszystkim przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w formie zdalnej, a jednocześnie nie chcą udostępniać swojego adresu domowego publicznie. Popularność wirtualnych biur wzrasta w dobie wzrostu popularności usług prowadzonych w formie zdalnej szczególnie z tego względu, że każda firma, niezależnie od rodzaju i formy prowadzenia działalności musi mieć określoną siedzibę, tj. adres, pod którym jest zarejestrowana.
Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by tym adresem był prywatny adres zamieszkania, jednak nie zawsze przedsiębiorcy chcą ten adres ujawniać. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest wirtualna siedziba, której koszty wynajmu są dużo niższe niż biura klasycznego, co pozwala jednocześnie na redukcję kosztów prowadzenia działalności.
Dzięki ofercie wirtualnych biur, które niejednokrotnie mają w pakiecie możliwość skorzystania z obsługi sekretarskiej działalności zarejestrowanej pod danym adresem poprzez m.in. obsługę korespondencji przychodzącej czy odbieranie telefonów, wzrasta popularność stosowania tego typu rozwiązań nie tylko w przypadku freelancerów, ale również początkujących kancelarii prawnych, agencji marketingowych czy przedsiębiorstw zagranicznych pragnących prowadzić oddział firmy w Polsce.
Działanie wirtualnego biura
Oczywiście podstawową usługą wirtualnego biura jest możliwość wynajęcia adresu, pod którym prowadzona jest działalność. Adres ten służy do rejestracji firmy oraz obsługi korespondencji. Pracownicy tego biura najczęściej skanują korespondencję przychodzącą i wysyłają ja na adres mailowy przedsiębiorcy. Dzięki temu nie ma potrzeby, by prowadzący działalność przebywał w biurze, a nawet w mieście, w którym wynajmuje wirtualny adres. W pakiecie usług tego typu biur często znaleźć można ofertę wsparcia prawnego, technicznego czy księgowego, oraz możliwość skorzystania z obsługi poczty elektronicznej przez pracowników biura, jak i odbieranie telefonów. Z uwagi na to, że wirtualne biura często oferują różne pakiety usług, przedsiębiorca może dostosować rozwiązania do swoich potrzeb.
Wybór wirtualnego biura
Decydując się na wybór wirtualnego biura, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego lokalizację. Pozwala ona na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy. W kwestii praktycznej, lokalizacja ma również wpływ na właściwość miejscową urzędu skarbowego, w którym firma będzie prowadzić rozliczenia prowadzonej działalności.
Warto również zorientować się w ofercie, jaką ma dane biuro, w tym, jaki oferuje zakres usług w ramach wynajmu oraz czy ma możliwość wynajęcia sali konferencyjnej. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy prowadzenie spotkań biznesowych. Należy mieć na względzie również to, że z wirtualnym biurem prawdopodobnie będziemy związani przez długie lata, a to z uwagi na fakt, że częsta zmiana adresu prowadzenia działalności nie sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.
Wejdź na stronę Wirtualne biuro Nowogrodzka 64 i sprawdź najlepszą ofertę.