Rodzice noworodka pijani, dziecko trafiło do szpitala
W minioną niedzielę doszło do zatrzymania pary nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się swoim noworodkiem. Policja interweniowała po otrzymaniu zgłoszenia o nieodpowiedzialnym zachowaniu dorosłych. Dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania.
  1. Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się noworodkiem.
  2. Rodzice zostali zatrzymani, a dziecko trafiło do szpitala.
  3. Dziewczynka była pod działaniem alkoholu.
  4. Rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 20:00, policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta. Zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się swoim 12-dniowym dzieckiem. Informacja ta została potwierdzona po przybyciu na miejsce.

W mieszkaniu zastano 26-letnią kobietę oraz jej 32-letniego partnera. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Badania wykazały, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, a jej partner aż dwa razy tyle. W takich warunkach opiekowali się swoją nowo narodzoną córką.

Po przybyciu na miejsce, załoga ambulansu podjęła decyzję o przewiezieniu noworodka do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Stan zdrowia dziecka oceniono jako dobry, jednak testy wykazały obecność alkoholu w organizmie dziewczynki.

Rodzice zostali natychmiast zatrzymani przez policję i spędzili noc w areszcie. Sprawą zajmie się sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje dotyczące przyszłości rodziny. Rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie życia i zdrowia dziecka.

Takie sytuacje przypominają nam, jak ważna jest odpowiedzialność dorosłych za bezpieczeństwo najmłodszych. Każdy przypadek narażenia życia dziecka powinien być bezwzględnie zgłaszany odpowiednim służbom, aby jak najszybciej zapewnić mu niezbędną ochronę.


Według informacji z: KPP w Zawierciu