Noc Muzeów w Bibliotece: Pasje, Poezja i Historia
Noc Muzeów w Miejskiej Izbie Muzealnej to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga zarówno miłośników sztuki, jak i literatury. W tegorocznej edycji, organizowanej przy Bibliotece, nie zabraknie spotkań z twórcami, wykładów historycznych oraz muzycznych akcentów.
  1. Spotkanie z poetą Leszkiem Wierzchowskim.
  2. Wykład historyczny Marcina Janeczka.
  3. Oprawa muzyczna Bronisława Grendy.
  4. Występy twórców z Klubu Integracji Pokoleniowej i Klubu Senior +.

Noc Muzeów to coroczna inicjatywa, która pozwala mieszkańcom na głębsze zanurzenie się w kulturze i historii. Tegoroczna edycja, organizowana w budynku Biblioteki, zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na uczestników czekają liczne atrakcje, w tym spotkanie z lokalnym poetą Leszkiem Wierzchowskim, który zaprezentuje swoje najnowsze wiersze. To doskonała okazja, aby poznać twórczość tego uznanego artysty i porozmawiać z nim osobiście.

Dodatkowym punktem programu będzie wykład historyczny przygotowany przez Marcina Janeczka. Prelekcja ta pozwoli zgłębić nieznane dotąd fakty z przeszłości naszego miasta i regionu, co na pewno zainteresuje wszystkich miłośników historii.

Muzyczna oprawa wydarzenia to zasługa Bronisława Grendy, który zadba o odpowiednią atmosferę podczas całego wieczoru. Grenda jest znanym lokalnym muzykiem, a jego występy zawsze przyciągają szeroką publiczność.

Nie zabraknie również poezji w wykonaniu lokalnych twórców z Klubu Integracji Pokoleniowej oraz Klubu Senior +. Wiersze zaprezentowane przez tych utalentowanych artystów na pewno wprowadzą uczestników w refleksyjny nastrój i pozwolą na chwilę zadumy.

Noc Muzeów to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale też doskonała okazja do integracji mieszkańców. Spotkania z artystami, wykłady i występy muzyczne to doskonały sposób na spędzenie wieczoru w gronie przyjaciół i rodziny.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby bliżej poznać lokalnych twórców i poczuć magię Nocy Muzeów.


Na podstawie: Urząd Miejski w Zawierciu