Urząd Miejski w Zawierciu: Prezes świętuje sukcesy zespołu

Ekipa Aluron CMC Paravolley zdobyła Puchar Polski w siatkówce na siedząco, pokazując niebywałą determinację i siłę w dążeniu do celu. Ich sukces to nie tylko sportowy triumf, ale także inspiracja dla wielu osób z niepełnosprawnościami.

  1. Aluron CMC Paravolley zdobyli Puchar Polski w siatkówce na siedząco.
  2. Sukces przyszedł szybko, mimo że sekcja powstała w zeszłym roku.
  3. Prezes Kryspin Baran i trener Adam Malik przekazali medal prezydent Annie Nemś.
  4. Klub organizuje integracyjne zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W zespole Aluron CMC Paravolley grają osoby, które pokonały różne życiowe trudności, w tym byli wojskowi, górnicy oraz osoby zmagające się z chorobami onkologicznymi. Mimo ograniczeń fizycznych, zawodnicy pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, zdobywając Puchar Polski.

- Jako pierwsi w PlusLidze podjęliśmy próbę połączenia w jednych strukturach siatkówki tradycyjnej i na siedząco. Widzimy bardzo dużo punktów wspólnych i potencjał na znacznie większe zainteresowanie, niż w chwili obecnej, ponieważ to bardzo dynamiczna i widowiskowa dyscyplina – mówił we wrześniu ubiegłego roku Prezes Kryspin Baran.

Prezes Kryspin Baran oraz trener Adam Malik przekazali pamiątkowy medal prezydent Annie Nemś, która wyraziła swoje uznanie i życzyła dalszych sukcesów drużynie. To wydarzenie jest dowodem na to, że siła ducha i zaangażowanie mogą przynieść niesamowite rezultaty.

Pomimo iż sekcja siatkówki na siedząco Aluronu CMC Warty Zawiercie wystartowała zaledwie rok temu, już teraz może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. Dzięki współpracy z Paravolley Silesia, klub dynamicznie się rozwija i zdobywa coraz większe uznanie.

W każdy wtorek, o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej, Aluron CMC Paravolley organizuje sportowe zajęcia integracyjne. Są one otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku czy rodzaju niepełnosprawności ruchowej. Trener Adam Malik zachęca do udziału: - Mile widziane są wszystkie osoby, które po prostu chcą grać w siatkówkę.

Zasady gry w siatkówkę na siedząco są zbliżone do tradycyjnej wersji sportu, z tą różnicą, że zawodnicy grają na siedząco na boisku o wymiarach 10 na 6 metrów, a siatka znajduje się na wysokości 1,15 m (1,05 m dla kobiet). To dynamiczna i pełna emocji dyscyplina, która zasługuje na większą popularność.


Według informacji z: Urząd Miejski w Zawierciu