Pijany kierowca z zakazem próbował przekupić policjantów w Ogrodzieńcu
Patrol policji zatrzymał pijanego kierowcę, który próbował wręczyć łapówkę
  1. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu
  2. Posiadał zakaz prowadzenia pojazdów
  3. Próbował przekupić funkcjonariuszy
  4. Grozi mu do 10 lat więzienia

W miniony poniedziałek rano, funkcjonariusze z komisariatu w Ogrodzieńcu zauważyli samochód poruszający się w nietypowy sposób. Kierowca daewoo wzbudził podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu, co skłoniło policjantów do zatrzymania pojazdu.

Podczas kontroli okazało się, że kierujący samochodem 57-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. To jednak nie wszystko. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co już samo w sobie było poważnym naruszeniem prawa.

Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy podczas rutynowych formalności 57-latek próbował przekupić policjantów, oferując im gotówkę w zamian za "zapomnienie" o incydencie. Próba ta nie powiodła się, a mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Jak informuje zawierciańska prokuratura, wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Odpowie on teraz nie tylko za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie pod wpływem alkoholu, ale również za próbę skorumpowania funkcjonariuszy. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że takie zachowania stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Na podstawie: KPP w Zawierciu