Policjanci wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy uzyskali dowody, które pozwoliły na sporządzenie aktu oskarżenia wobec kolejnej osoby związanej ze środowiskiem dopalaczy. Za posiadanie śmiertelnie niebezpiecznych środków psychoaktywnych odpowie 37-letnia zawiercianka. Za takie przestępstwo grozi jej do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy sporządzili kolejny akt oskarżenia wobec 37-letniej mieszkanki Zawiercia. Jest to jedna z kobiet, którą wielokrotnie wymieniano w mediach, obwiniając o rozprowadzanie dopalaczy. W połowie ubiegłego roku obydwie kobiety usłyszały już zarzuty posiadania narkotyków a sporządzone materiały z aktem oskarżenia przekazano do sądu. Po kilku miesiącach ta sama 37-latka ponownie trafiła w ręce policjantów. Posiadała przy sobie 9 zwitków z białym proszkiem. Otrzymane wyniki badań laboratoryjnych wykazały, że były to dopalacze. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje Sąd.

Apelujemy: aby skutecznie walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, musimy zdać sobie sprawę, że dopalacze są śmiertelną trucizną. Zażywając ją, ryzykujemy swoim życiem, a chroniąc kierujących się zyskiem bezwzględnych dilerów także życiem innych. Kierujmy się rozsądkiem i wzajemną troską. Każdego, kto ma informacje dotyczące tych środków i osób handlujących nimi, prosimy o kontakt z policją pod nr 997 lub 112. Jeżeli mamy wiedzę o osobach rozprowadzających narkotyki lub dopalacze poinformujmy o tym Policję – nie miejmy żadnych skrupułów. Dzięki takiej postawie możemy komuś uratować życie!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.