Utrudnienia w ruchu na DP 1776 S od 1 do 12 lipca
Od dnia 1 lipca do 12 lipca bieżącego roku, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego muszą przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Zmiany te wynikają z realizacji nowego projektu drogowego finansowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

Planowana zmiana organizacji ruchu w powiecie zawierciańskim

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu poinformował, że od 1 lipca do 12 lipca 2024 roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej DP 1776 S. Zmiana ta jest związana z realizacją projektu przebudowy odcinków dróg powiatowych nr 1767S oraz 1776S, które znajdują się na terenie gmin Żarnowiec i Szczekociny, w miejscowościach Żarnowiec, Wola Libertowska oraz Otola.

Zakres prac i wprowadzone objazdy

Planowane prace będą obejmować zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka drogi powiatowej od miejscowości Otola do Woli Libertowskiej. W związku z tym, wprowadzone zostaną objazdy prowadzące przez miejscowości Żarnowiec, Zabrodzie, Łany Wielkie, Małoszyce oraz Jeziorowice. Objazdy te mają na celu zminimalizowanie utrudnień dla kierowców, jednak warto przygotować się na możliwe opóźnienia.

Harmonogram robót bitumicznych

Wykonawcą prac jest firma COLAS POLSKA Sp. z o.o. Jak informuje wykonawca, w trakcie zamknięcia drogi prowadzone będą roboty bitumiczne na całej szerokości jezdni. Prace będą realizowane etapami, po 2 km każdego dnia, zaczynając od posesji Otola 57 w kierunku skrzyżowania z drogą na Żarnowiec. Cały odcinek objęty pracami ma długość 5 km.

Możliwe przesunięcia terminów

Warto zaznaczyć, że terminy realizacji prac mogą ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Należy zatem śledzić komunikaty wydawane przez Wydział Komunikacji oraz lokalne media, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami w harmonogramie.

Finansowanie inwestycji i wartość projektu

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Zawierciański ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość dofinansowania wynosi 9 452 710,14 zł, natomiast całkowita wartość zadania to 9 950 221,20 zł. Dzięki tym środkom możliwe będzie przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych, które mają na celu poprawę stanu dróg powiatowych i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Zachęcamy do stosowania się do nowej organizacji ruchu oraz korzystania z wyznaczonych objazdów.


Na podstawie: Powiat Zawiercie