5 najlepszych i najmodniejszych mebli ogrodowych na ten sezon

Zbliża się wiosna, podnosi się rtęć, a to oznacza tylko jedno: czas przygotować ogród do nowego sezonu. Niezbędnym elementem wyposażenia są wygodne meble ogrodowe. Dziś przyjrzymy się meblom, które warto wybrać, aby wygodnie spędzić błogie chwile relaksu pod chmurką.

Postaw na leżaki

Listę zaczynamy od leżaków, które umilają drzemkę, czytanie, opalanie czy słodki relaks. Są one bez wątpienia numerem jeden dla miłośników wygody i dobrego designu. Dużą zaletą leżaków jest fakt, że są lekkie, dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Dostępne są również modele na kółkach, które jeszcze bardziej ułatwiają przenoszenie leżaka z miejsca na miejsce.

Postaw na huśtawki ogrodowe

Huśtawka ogrodowa od wielu lat jest królową komfortu. Wieloosobowe huśtawki pozwalają na przyjemny relaks we własnym ogrodzie. Szerokie siedzisko huśtawki umożliwia również pozycję leżącą, dzięki czemu można uciąć sobie drzemkę lub po prostu spokojnie się pohuśtać. Huśtawki są wyposażone w markizy, które chronią przed promieniami UV i zapewniają cień w upalne dni. Dostępne są również moskitiery. A huśtawka ogrodowa to prawdziwa frajda dla najmłodszych.

Postaw na sofy

Sofy ogrodowe to prawdziwy niezbędnik dla każdego, kto ceni sobie wygodne, wielofunkcyjne meble ogrodowe. Są to bardzo praktyczne meble, na których można poczytać gazetę przy porannej kawie, zdrzemnąć się lub usiąść z przyjaciółmi, aby zjeść smaczny posiłek lub wypić wieczornego drinka.

Postaw na sofy z baldachimem

Sofy z baldachimem to bardzo elegancka i funkcjonalna alternatywa dla zwykłych sof i narożników. Oryginalny design sof przypomina leżaki plażowe, ale w rzeczywistości jest to znacznie wygodniejsza opcja.

Sofy technorattanowe to naprawdę kompaktowe meble, do których nie trzeba dokupować dodatkowego wyposażenia. Są to dwa wygodne fotele z podnóżkami, na których można się również położyć, pomiędzy nimi znajduje się stolik kawowy, a na górze składany baldachim zapewniający cień. Jeśli wybierzesz sofę z markizą, nie musisz już kupować parasola ani stolika ogrodowego.

Postaw na fotele ogrodowe

Nie można ich pominąć na naszej liście. Klasyczne lub nowoczesne, w zależności od tego, jaki styl preferujesz. Możesz wygodnie rozsiąść się na miękkich poduszkach i spędzać wolny czas tak, jak lubisz. Dostępne są fotele wykonane z technorattanu, aluminium lub drewna tekowego. Większość z nich ma regulowane oparcie, aby zapewnić maksymalną wygodę podczas odpoczynku. Pamiętaj, że warto zaopatrzyć się także w narożniki ogrodowe.