Dzielnicowi z Łaz i Zawiercia wspólnie z pracownikami ośrodków pomocy społecznej kontrolowali pustostany, w których często szukają schronienia osoby bezdomne. Mundurowi podczas codziennej służby sprawdzają miejsca w swoich rejonach, aby nie dopuścić do tragedii. Do tej pory podczas kontroli nie ujawniono żadnej osoby, potrzebującej pomocy. Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na losy drugiego człowieka.

Zima to najgorsza pora roku dla osób bezdomnych. Największym zagrożeniem są dla nich niskie temperatury, szczególnie w ostatnich dniach, kiedy termometry wskazywały ponad -20 stopni Celsjusza. To jednak niejedyne niebezpieczeństwo. Próby ogrzania się za pomocą prowizorycznych piecyków, umieszczonych w pomieszczeniach pustostanów często kończą się pożarem lub zatruciem dwutlenkiem węgla. Także przebywanie w miejscach zabronionych – budynkach przeznaczonych do rozbiórki, jest bardzo niebezpieczne. Alternatywą dającą bezpieczeństwo i schronienie są noclegownie. Do skorzystania z nich namawiają policjanci, którzy sprawdzają opuszczone budynki.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Łaz i Zawiercia kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Policjantom towarzyszyli odpowiednio pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Sprawdzone zostały pustostany na terenie Łaz i Zawiercia. W żadnym z kontrolowanych miejsc nie zastano bezdomnej osoby.

Mundurowi podczas codziennej służby kontrolują opuszczone budynki w poszukiwaniu osób zagrożonych wychłodzeniem.

Dzielnicowi apelują także o reakcję na osoby bezdomne!

Dzwoniąc pod numer telefonu 987, można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Wiadomości te są również dostępne na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Informację o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy, można przekazać, dzwoniąc pod numery telefonów: 112, 997 lub 987. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem, której wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, zasygnalizujesz potrzebną pomoc.

  • Kontrola pustostanu.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy, który kontroluje pustostan.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy wraz z przedstawicielką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu, którzy idą w kierunku pustostanu.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy, który kontroluje pustostan.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy wraz z przedstawicielką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu, którzy kontrolują pustostan.
  • Na zdjęciu widoczni dzielnicowi, którzy kontrolują pustostan.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy wraz z przedstawicielką Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach, którzy kontrolują pustostan.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy wraz z przedstawicielkami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu, którzy kontrolują pustostan.
  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy, który kontroluje pustostan.